Portreeillustratsioon

NB! KURSUS ON TÄITUNUD

Kursuse eesmärk on tutvustada kaasaegse illustratsiooni suundi ja praktikaid, keskendudes sealjuures just inimese ja portree kujutamisele. Tutvustatakse selles valdkonnas tegutsevate kunstnike loomingut, et teha vahet erinevatel stiilidel ja lähenemistel ning neid ka ise oma teostes rakendada. Õpitakse lihtsustatud sümboleid ja märke kasutades joonistama inimese nägu ja looma isikupäraseid portreid, kasutades kaasaegseid illustratsioonivõtteid ja -tehnikaid.

Oodatud on illustratsiooni, kunsti ja joonistamise harrastajad ja huvilised, keda köidab eelkõige inimese ja portree illustreeriv kujutamine. Eelnev joonistus- või kunstioskus ei ole oluline. Iga osaleja saab ülesandele läheneda vastavalt oma tasemele ja koos juhendajaga leida just talle sobiliku stiili, mida kursusel rakendada.

Eeldused osalejale
Keskharidus ja eesti keele oskus

Kursuse läbinu

  • orienteerub kaasaegse portreeillustratsiooni maastikul
  • tunneb olulisemaid tegevkunstnikke ja illustraatoreid portreeillustratsiooni valdkonnas
  • eristab erinevaid võimalikke stiililisi lähenemisi ja võtteid portree joonistamisel ja illustreerimisel
  • rakendab illustratiivseid töövõtteid oma portree loomisel

Hindamine
Kursus lõpeb arvestusega, mille saamiseks tuleb osaleda kontakttundides vähemalt 75% ulatuses ning loonud portreeillustratsiooni, kasutades õpitud võtteid. Arvestuse saanule väljastatakse pärast kirjaliku tagasiside täitmist Eesti Kunstiakadeemia täienduskoolituse tunnistus.

Juhendaja
Madli Lavin on vabakutseline illustraator, kunstnik ning kunstiõpetaja. Lavin on lõpetanud 2013. aastal EKA vabade kunstide maali eriala ning 2018. aastal Tartu Kõrgema Kunstikooli maali ja restaureerimise eriala. 

Alates 2018. aastast on Lavin aktiivselt tegelenud kunsti õpetamisega nii noortele kui ka täiskasvanutele. 2021. aasta sügisest töötab ta Pärnu Kunstide Koolis õpetaja ja juhendajana. Viinud läbi illustratsiooniteemalisi töötubasid ja kursuseid täiskasvanutele nii Pärnus, Tartus kui ka Tallinnas. Alates 2022. aasta sügisest on tal käsil andragoogika magistriõpingud Tallinna Ülikoolis.

Lavini illustratsiooni- ja kunstialased tegemised on dokumenteeritud www.facebook.com/madlilavinart.

Vajalikud töövahendid 

Osaleja võtab ise kaasa: guašid või akvarellid, värvilised pliiatsid, pintslid (vähemalt üks peenikese ja üks keskmise otsaga pintsel), kustukumm, plokk tavalisi joonistus- või akvarellipabereid A4- või A3-suuruses, 2-3 paksemat kuumpressitud akvarellpaberit suuruses A3

NB! Kursusele kaasa võtta fotomaterjali endast või mõnest teisest sulle tuttavast inimesest, kellest valmib kursuse lõpuks portreeillustratsioon.


Aeg: 28. september kuni 23. november 2023 neljapäeviti kell 18–20.15 (v.a 26. oktoober)
Koht: Põhja pst 7, Eesti Kunstiakadeemia ruum B305
Maht: 24 akadeemilist tundi kontaktõpet ja 28 tundi iseseisvat tööd (2 EAP)
Õppekavarühm: audiovisuaalsed tehnikad ja meedia tootmine
Lisateave: koolitus@artun.ee, 5919 9496
Registreerumine: 21. septembrini või kuni kohti jätkub

Hind: 310 eurot
Registreerudes enne 14. septembrit, on võimalik tasuda osamaksetena: registreerudes 150 eurot, seejärel 19. septembriks 160 eurot.

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Viimati muudetud