Vabade kunstide eelakadeemia, II grupp

Kursus on mõeldud noortele vanuses 16 kuni 26, kes soovivad astuda mõnele vabade kunstide teaduskonna bakalaureuseõppekavale – maal, graafika, installatsioon ja skulptuur, fotograafia, animatsioon ja stsenograafia.

Vabade kunstide eelakadeemia programmis katsetatakse mitmekülgsete kunstipraktikatega, sidudes neid kaasaegse kunsti väljal toimuvaga. Uurime erinevate väljendusvahendite nagu joonistamine, maalimine, ruumiinstallatsioon ja loo jutustamise mitmekülgseid võimalusi. Kursuste keskmes on oma loometegevuse mõtestamine ja selle kontekstitundlik tajumine, eksperimenteerimine ning ideepõhine kunstipraktika.

Kursusel on neli peatükki:

KAASAEGNE VISUAALKULTUUR, juhendaja Madli Ehasalu
Nüüdiskultuuri tutvustav loengute ja seminaride sari, mille eesmärk on viia õppija kurssi tänapäeva filosoofia, kultuuri ja ajastuga laiemalt. Avardame arusaamu kaasaegse kunsti kohast kultuuris ja võimalikest autoripositsioonidest, samuti antakse põgus ülevaade modernismi, postmodernismi ja kõikvõimalike muude „ismide“ maailmast. Lisaks on kavas näitusekülastuste analüüs. Kursus lõpeb essee/autoripositsiooni kirjutamisega.


TASAPINNALISE KUNSTI KURSUS, juhendaja Saskia Järve
Joonistamis- ja/või maalimistehnikas kunstipraktika, mis sisaldab mitmesuguseid ideepõhiseid ülesandeid.

RUUMILISE KUNSTI KURSUS, juhendab installatsiooni ja skulptuuri vilistlane
Loome kohaspetsiifilise ruumiinstallatsiooni.


NARRATIIVSE KUNSTI KURSUS, juhendab animatsiooni osakonna vilistlane
Sissejuhatus animatsiooni. Lühifilmi projekti loomine, mida toetavad loengud.


PORTFOOLIO KOOSTAMISE PÕHIMÕTTED, juhendaja Carl-Robert Kagge
Tutvustame kunstikõrgkooli sisseastumiseks sobiva portfoolio koostamise põhimõtteid ning loome esimese versiooni sisseastumisportfooliost. Kursus lõpeb portfoolio esitluse ja selle tagasisidestamisega.


Kursuse läbinu

– suhestub kaasaegse kunsti väljal toimuvaga
– analüüsib oma teoseid kriitiliselt 
– esitleb oma teoseid ning oskab tutvustada nende tagamaid
– omab autorispetsiifilist kogemust joonistamise, maalimise, ruumilise kunsti ja animatsiooni väljendusvahenditega
– tunneb sisseastumisportfoolio nõudmisi ning oskab oma teoseid portfoolio formaadis esitleda

Kursus lõpeb arvestusega, kus osalejad esitlevad valminud töid portfoolios. Arvestuse läbinutele väljastatakse EKA täienduskoolituse tunnistus.

Vajalikud materjalid
Stuudiotöö tundideks vajalikud materjalid võtab osaleja ise kaasa, nende nimekiri saadetakse enne kursuse algust.

Juhendajad

Madli Ehasalu on lõpetanud 2011. aastal Tartu Ülikooli semiootika bakalaureuseõppe. Tema kunstiteadusliku tegevuse keskmes on olnud kunstiprojekt, ajakirja Uus Materjal väljaandmine, Eesti Kunstiakadeemia lõputööde festivali „TASE ’16” kaaskorraldamine ja Mihhaili korterigalerii näituste kureerimine. Hetkel töötab ta Tallinna Kunstihoones projektijuhina.

Saskia Järve on Eesti kunstnik, kes on omandanud 2009. aastal Eesti Kunstiakadeemias maalikunsti erialal magistrikraadi. Sellest ajast alates õpetab ta EKAs ja kunstikoolis DAK Stuudio. Enamasti figuratiivse maalijana käsitleb ta igapäevaelu sündmusi, keskendudes inimloomuse keerukusele ja psühholoogiale. Tema töid on eksponeeritud Eestis, Lätis, Leedus, Soomes, Venemaal, Saksamaal, Itaalias, Suurbritannias ja Kanadas.


Carl-Robert Kagge on Tallinnas tegutsev graafiline disainer ja kunstnik. Ta on lõpetanud 2012. aastal Eesti Kunstiakadeemia graafilise disaini osakonna (BA) ja 2020. aastal kaasaegse kunsti õppekava (MA). Ta asutas koos Kert Viiartiga disainistuudio LE60, mis tegutseb nii omaalgatuslike disainiprojektide kui peamiselt kultuurivaldkonda kuuluvate tellimustöödega. 2021. aastast töötab ta graafilise disainerina Riigikantseleis ning veab koos Frank Abneriga siiditrükistuudiot Trükiruum. Kagge on osalenud näitustel Eestis ja välismaal ning navigeerib mitme välja vahealal: maal, trükitehnika, disain, tehnoloogia ning grafiti. Ta on lisaks EKA Eelakadeemias juhendamisele ka EKA ja Tallinna Ülikooli külalisõppejõud.
Carlkagge.com

Teised EKA vilistlased/tudengid.

________________________________________

Aeg: 30. jaanuarist 16. aprillini (va koolivaheajal: 27.02, 29.02) 2024 teisipäeviti ja neljapäeviti kell 17.45–20.00
Koht: Põhja pst 7, Tallinn, Eesti Kunstiakadeemia õpperuumid
Maht: 62 akadeemilist tundi auditoorset õpet ja 16 akadeemilist tundi iseseisvat tööd (3 EAP)
Grupi suurus: 12–15 õppurit
Õppekeel: eesti
Õppekavarühm: kujutav kunst ja kunstiteadus
Lisateave: koolitus@artun.ee, 5919 9496
Hind: 300 eurot. Registreerides tuleb tasuda broneerimistasuna 100€ ning kaks nädalat enne kursuse algust 200€.

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Viimati muudetud