Loovuurimuse raamleppe allkirjastamine

Asukoht:
EKA galerii, Põhja pst 7

Algus k.p.:
09.06.2021

Algusaeg:
11:00

Lõpp k.p.:
09.06.2021

Kolmapäeval, 9. juunil kell 11.00 toimub EKA galeriis loovuurimuse raamleppe pidulik allkirjastamine EKA, EMTA ja TLÜ rektorite poolt.

Ülikoolide rektorid Mart Kalm, Ivari Ilja ja Tõnu Viik sõlmivad lepingu neurokudumise teel.

Viimastel aastakümnetel kogu maailmas kiirelt arenenud loovuurimuse valdkond ühendab loomingulised praktikad – (audio)visuaalne kunst, disain, arhitektuur, muusika interpretatsioon, etenduskunstid, helilooming jm – ning teadustegevuse. Loovuurimuse käigus luuakse uusi teadmisi, uusi kultuurivorme, loome- ja uurimismeetodeid läbi loomingulise protsessi.

Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Muusika- ja teatriakadeemia ning Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia ja kunstide instituut on Eesti olulisemad loovuurimuse keskused, mis pakuvad doktoriõppekavasid kunstis, disainis, arhitektuuris, muusika interpretatsioonis, heliloomingus, etenduskunstis ning audiovisuaalkunstides.

Loovuurimuse raamleppe eesmärk on toetada ja arendada loovuurimust ning sellega seotud doktoriõppekavasid ja tunnustada loovuurimust võrdväärse osana mitmekesisest teadusmaastikust.

Raamleppe allkirjastamisel esitlevad oma uurimisprojekte Tallinna Ülikooli doktorant Michael Keerdo-Dawson („Interactivity and Film Dramaturgy: A Fractured Climax as the Terminal of Dramatic Meaning-Making“), Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia doktorant Maarja Mitt-Pichen („Ruum kui näitleja psühhotehniline vahend. Mentaalsete ülesannete täitmise ehk kujutluspiltide kasutamise mõju hääle objektiivselt mõõdetavatele omadustele“) ja Eesti Kunstiakadeemia doktorant Britta Benno („Mõtlemine kihtides, kujutlemine kihtides: posthumanistlikud maastikud laiendatud joonistus- ja trükigraafika väljal“).

Ülikoolide lõimumist läbi loovuurimuse raamleppe tähistatakse rektorite osalusel toimuva neuronaalse performance’iga “NeuroKnitting Debatt”, mille viivad läbi EKA tekstiilidisaini külalisdotsent Varvara Guljajeva ja Tallinna Ülikooli doktorant ja nooremteadur Mar Canet (Varvara & Mar).

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Postitas Irene Hütsi
Viimati muudetud

DoktorikoolTeadus- ja arendusosakond