EKA arhitektuuritudengite näitust “Uus vana linn” saab kuni suve lõpuni vaadata Narva Kolledžis

Algus k.p.:
31.08.2016

Eelmisel õppeaastal tegelesid Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuritudengid põhjalikult ja pikalt Narva vanalinna teemaga, täpsemini erinevate avalike hoonete kavandamisega. Koos juhendajatega mõeldi läbi Narva raamatukogu, linnavalitsuse, uue teatrihoone, mitmete äripindade, kortermajade, parkimise, väljakute ja pargialade lahendused. Tudengite eesmärgiks oli Narva vanalinna väärtustav linnaruumi elavdamine uue hoonestusega. Maikuust kuni 28. augustini saavad Narva inimesed ja linna külalised töö tulemustega tutvuda maketi- ja plakatinäitusel TÜ Narva Kolledžis.

Narva linnaarhitekti Ivan Sergejevi sõnul on näitus avatud eriti õigel ajal ja õiges kohas: “Arvestades käimasolevaid Narva detailplaneeringuid, mis näevad ette selle tohutu ajaloolise valuga ning keeruliste kihistustega piirkonna taaselustamist, on see näitus – ning selle aluseks olevad lennukad ja julged tudengitööd – linna jaoks väga oluline tööriist Narva põneva ja mitmekesise tuleviku ettekujutamiseks.”

Läbi aasta kestnud Narva kursuseprojekt oli arhitektuuritudengitele esmane kokkupuude niivõrd mahuka ja keerulise ruumiprogrammiga, kus tuli lahendada nii hoonete sisemine logistika kui ka seosed ümbritseva linnaruumiga. Pool kursusest sai ülesandeks Narva linnavalitsuse ja teine pool linna raamatukogu lahendamise. Uus linnavalitsus hakkab paiknema vana raekoja taga, tulevase Stockholmi platsi ääres ning raamatukogu raekojast ida pool.

Juhendajad lisasid lähteülesandes mõlema asukoha ruumiprogrammi ka teatriruumid (VabaLava), korterid, äripinnad ja parkimise. Tudengid töötasid välja lisaks uuele hoonele ka ümbritseva ala maastikuarhitektuurse lahenduse, mis arvestab linnaruumi ja selle kasutajatega. Töösse olid kaasatud teiste erialade spetsialistid: eraldi ülesannetena käsitleti energiatõhususe teemat, tuleohutusnõudeid, konstruktsioonilahendust ja tehnosüsteeme.

Näitus on valminud EKA arhitektuuriosakonna eelmise õppeaasta 3. kursuse tudengite Mari Möldre, Marianna Zvereva, Johannes Madis Aasmäe, Kersti Nigolsi, Margus Tammiku, Liis Juuse ja Arvi Andersoni töödest.

Kursust juhendasid arhitektid Margus Maiste, Tarmo Teedumäe ja Katrin Koov.

Narva Kolledž on avatud E-L 8-20 ja P 8-18 (Raekoja plats 2, Narva).

Näituse kuraator on Mari Möldre. Täname Arhitektuurikeskust ja Viru Keskust. Samuti aitäh näituse majutamise eest Narva Kolledžile.

Rohkem pilte näitusest saab vaadata osakonna pildigaleriist.

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Postitas Anu Piirisild
Viimati muudetud