„Rütm ja Riim“ EKA Väligaleriis 22.04.–26.05.2019

Visuaal: Robin Siimann ja Kristjan Hinno
Asukoht:
EKA väligalerii

Algus k.p.:
22.04.2019

Algusaeg:
18:00

Lõpp k.p.:
26.05.2019

Olete oodatud Kadri Kangilaski kureeritud näituse “Rütm ja riim” avamisele ja performance’ile EKA Väligaleriis 22. aprillil kell 18.00.

Näitus “Rütm ja riim” sünnib läbi avamisel toimuva aktsiooni, kus leiab aset ühine maalimine, muusika ja luule lugemine, mida teostavad disaini teaduskonna erinevate erialade tudengid. Maalitakse vanast EKA majast pärit eelnevate disainiteaduskonna tudengite tehtud kavanditele.

Näituse idee autor ja kuraator on Kadri Kangilaski, EKA disainiteaduskonna maaliõppejõud. Enne vana maja lammutamist kogus ta kokku ära viskamisele mõeldud kavandid A1 suurustel tahvlitel ning hoidis need alles. Nüüd kutsus ta näitusele tudengeid, kellele ta maalitundi on andnud, valides neid, keda iseloomustab spontaanne ja ekspressiivne maalimislaad. Muutes vanast majast pärit reliktsed disainikavandid uue installatsiooni osaks tähistame uut EKA-t!

Maalimist saadab muusikaga “Vesi päästab” koosluses Patrick Zavadskise ja Villem Sarapuu (graafiline disain) ning luulega Karl-Christoph Rebane (moedisain).   

Maalijateks on Robin Siimann ja Kristjan Hinno (graafiline disain), Ingrid Helena Pajo (tekstiilidisain), Kairit Mäeots (keraamika), Tauris Reose (ehte- ja sepakunst) ning Kadri Kangilaski.

Kadri Kangilaski (1973) on lõpetanud magistrikraadiga EKA maali eriala, on vabakutseline kunstnik ning töötab Eesti Kunstiakadeemias. Tal on olnud isikunäituseid koos Toomas Tõnissooga Hobusepea, Draakoni ja Vaal galeriis. Ta on osalenud grupinäitustel New Yorgis, Berliinis, Pariisis, Helsingis ning Tallinnas KUMU-s, Kunstihoones ja mujal.

Näitus jääb avatuks kuni 26. maini. Galerii asub EKA maja välisseinal Kotzebue tänaval.

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Postitas Pire Sova
Viimati muudetud

Galerii