Piret Kuhlbars „Kevad ja värvid“

Tehnikad: põletustrükk, masinõmblus
Materjalid: siid ja viskoos

Soovisin teha oma tööks piduliku rõivaeseme, mida mulle endale meeldiks kanda. Alustasin idee väljatöötamisega: mis toodet ma tahaksin kanda, milline see peab välja nägema, mis materjalist see toode võiks ideaalis olla, millist siiditrüki tehnikat kasutada ning millised motiivid sobituksid kõige paremini disaini.

Kokku sai ideaalpilt, milline mu kavandatav toode võiks olla. Järgmine samm oli ideaali elluviimine, mille osas sai päris suureks väljakutseks soovitud kanga leidmine. Materjali koostis ja omadused said määravaks nii trüki valikule, kujundusele kui ka pluusi lõikele.

Mind inspireeris kursusel kõige rohkem siiditrükk ja selle erinevad võimalused. Enim köitsid minu tähelepanu põletustrükk ja söövitustrükk. Seega töö osas otsusele jõudmine ei võtnud kaua. Kuna soovisin teha pidulikku toodet, siis määras trüki valiku eelkõige kasutatav materjal, mis omakorda pani paika trükitehnika.

Materjali valiku juures jäin siidi/viskoosi juurde. Kui siiditrüki tundides tundus mulle parimaks värvivalikuks klassikaline must, siis mida rohkem oma ideed edasi arendasin ja mõtlesin, millist toodet ma reaalselt ise sooviksin kanda, seda rohkem tundus õige kasutada midagi erinevamat, kui klassikalised must või valge. Tundsin, et töö peab olema minule omase värvigammaga. Trükimustri motiivideks valisin kevadised tärkavad lehed, mis kanga värviga koos andsid tootele rõõmsa ja pisut ootamatu tulemuse.