Ringdisain moe- ja tekstiilitööstuses

Ringdisaini arendamine ja ringmajanduse põhimõtete rakendamine rõiva- ja tekstiilistööstuses. Sotsiaal-, keskkonna- ja majandusvaldkonna säästva või jätkusuutlikku arengu eesmärkide integreerimine disainiõppesse.

Käimasolevad projektid: 

Jätkusuutlikkus tekstiili-, riiete-, naha- ja jalatsisektoris/ SIT

Uurimissuuna eesmärk on edendada innovatsiooni hariduses, koolituses ja TCLF sektoris ning keskenduda rohelisele üleminekule ja uute koolitusmoodulite väljatöötamisele oskuste puudujääkide lahendamiseks.

Arendussuuna juht: Maria Kristiin Peterson

Arendusrühma liikmed: Karin Kiigemägi, Hedi Meigas

Koostööpartnerid: Itaalia Kaubanduskoda Saksamaal, Itaalia Kaubanduskoda Barcelonas, VDMD –  interjööritekstiili disainerite võrgustik Saksamaal, Burgaaria Kaubandus-Tööstuskoda

Projekti kestus: 2024- 2027

Rahastaja: ERASMUS-EDU-2023-PI-ALL-INNO 

ETIS: link

Innovatiivsed tehnoloogiad digitaalses moedisainis/ FashionTEX

Uurimistegevuse eesmärk on luua uus, ühine ekspertiisi tase selleks, et õpetada üliõpilastele digitaalset moekunsti kõrgkoolides ning täiendada õppekavasid tulevikku suunatud jätkusuutlikuma sisuga. Moetööstus kasutab digitaalseid lahendusi kõigis väärtusahela etappides, alates disainist kuni müügini, kusjuures kasutatavad tehnoloogiad arenevad väga kiiresti. Vajaduste analüüs näitab, et moekunsti õpetetavates koolides Euroopas jääb haridus sageli maha sellest, mida tööstus juba rakendab. Lisaks on koolidel õpetamises väga erinevad etapid: mõned õpetavad digitallahendusi juba edasijõudnute tasemel, teised alles alustavad digitaalse moe õpetamisega.

Arendussuuna juht: Piret Puppart

Arendusrühma liikmed: Kristiina Nurk, Kadi Kibbermann 

Projekti kestus: 2023-2026

Rahastaja:  CREA-CULT-2023-COOP

ETIS: link

 

Lõppenud projektid:

Mood muutuste loojana/ Fashion for Change

Tegevuse eesmärk oli toetada VKEsid, disainereid ja alustavaid ettevõtteid moesektoris, et aidata neil saada jätkusuutlikumaks ning muuta oma ärimudel ringmajanduse põhimõtetel põhinevaks. Kasutades projektipartnerite kogemusi jätkusuutlikus moes, äritoe valdkonnas ning innovatsioonijuhtimises, ringmajanduses ja moes, püüti kiirendada ettevõetete üleminekut jätkusuutlikumatele tavadele moeäris. Kohandatud toe, koolituste ja mentorluse abil said osalejad integreerida ringmajanduse põhimõtteid oma ärimudelitesse ja tegevustesse.

Arendussuuna juht: Reet Aus

Arendusrühma liikmed: Jaana Päeva, Maria Kristiin Peterson, Markus Vihma, Anna-Liisa Laarits

Koostööpartnerid: Civitta Eesti AS, MB Katalistos partneriai Leedu, Ecopreneur Belgia

Projekti kestus: 2021- 2024

Rahastaja: Euroopa Komisjon, COSME

ETIS: link

 

Moehariduse edendamine /Fashion SEEDS

Tegevus eesmärgiks oli luua raamistik moedisaini eriaala hariduse edendamiseks rahvusvahelisel tasemel sidudes jätkusuutlikkuse teemat läbivalt ja ühtlaselt erinevates õppetasemetes ja kursustes. Selleks kaasati erinevate kõrgkoolide kompetentsid sh õppekavade sisud, õpetamise ja õppimise praktikad ja metoodikad, ressursid ning õpikeskkonnad

Arendussuuna juht: Piret Puppart

Arendusrühma liikmed: Reet Aus, Maria Kristiin Peterson,

Koostööpartnerid: University of the Arts London, Kolding, Politecnico de Milano of Piazza Leonardo da Vinci

Projekti kestus: 2018- 2021

Rahastaja: Erasmus+ 

ETIS: link

 

Jaga sõpradega:

Postitas EKA DT
Viimati muudetud