Kohtla-Järve riigigümnaasium otsib konkursiga tekstiilikunsti

Algus k.p.:
12.04.2019

Lõpp k.p.:
12.04.2019

 

Riigi Kinnisvara AS koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga kuulutas välja kunstikonkursi, et leida sobivaim kunstiteose ideelahendus rajatava Kohtla-Järve riigigümnaasiumi auditooriumisse.

 

Kunstikonkursi raames otsitakse Kohtla-Järve riigigümnaasiumi auditooriumi esitlusalale taustafooni tekstiilikunsti-lahendust. Taiese materjaliks on tekstiil vabalt valitud materjalidest ja vabalt valitud tehnikas. Loodav kunstiteos peab esindama Eesti tekstiilikunsti hetkeseisu olles tänapäevane, kõnetades ruumi kasutajaid ja harmoneeruma interjööriga. Inspireerivaks märksõnaks on „uus hingamine“.

 

Žüriisse kuuluvad Kohtla-Järve riigigümnaasiumi uue hoone arhitekt Margus Soonets arhitektuuribüroost Boa, sisearhitekt Kerli Lepp Pille Lausmäe Sisearhitektuuri Büroost, Eesti Kunstnike Liidu esindajad Britta Benno, Sigrid Huik  ja Sten Saarits, Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühingu esindajad Karin Paulus ja Triin Ojari. Hääletusõiguseta ekspertidena osalevad žürii töös Riigi Kinnisvara esindaja Marek Moldau ja Kohtla-Järve riigigümnaasiumi hoone ehitusakustika konsultant Linda Madalik.

 

Pärast kunstikonkursi võitja väljaselgitamist viib Riigi Kinnisvara läbi väljakuulutamiseta läbirääkimistega hankemenetluse, et sõlmida võidutöö autori(te)ga leping teose tellimiseks ja paigaldamiseks summas 55 000 eurot, milles sisaldub ka autoritasu. Summale lisandub käibemaksukohuslaste puhul käibemaks. Auhinnafondi suurus on kokku 825 eurot. Esimese koha saanud kavandi eest preemiat ei maksta, see sisaldub võitjaga sõlmitava hankelepingu maksumuses.

 

Osalemistaotluste ja kavandite esitamise tähtaeg on 12. aprill 2019 kell 12.00. Võistlusjuhendi leiad Riigi Kinnisvara kodulehelt www.rkas.ee/hanked-ja-konkursid/kunstikonkursid.

Kunstikonkursi korraldamise kohustus tuleneb 2011. aastal jõustunud kunstiteoste tellimise seadusest, mille kohaselt tuleb avalike hoonete ehitustööde maksumusest vähemalt 1% eest soetada kunstiteoseid. Seadus rakendub riigi- ja avalik-õiguslikele asutustele ning riigi enamusosalusega sihtasutustele ja mittetulundusühingutele, kuid ei laiene kohalikele omavalitsustele. Kunstiteoste tellimise ülempiir on 65 000 eurot, summadele lisandub käibemaksukohuslaste puhul käibemaks.

 

Uudisnupp RKAS-i kodulehel: https://www-prd.rkas.ee/uudised/kohtla-jarve-riigigumnaasium-otsib-konkursiga-tekstiilikunsti

Infot käimasolevate protsendikunsti konkursside, juba tellitud teoste, näituste, infotundide kohta leiate: https://www.facebook.com/protsendikunst

 

 

Lugupidamisega,

Sixten Heidmets
ruumilahenduste projektijuht

tel        +372 520 5767

Lelle 24, 11318 Tallinn
www.rkas.ee

Jaga sõpradega:

Postitas Ingela Heinaste
Viimati muudetud