Hüppelaud EKAsse – kuidas luua näitust?

Suvine kursus on hea hüppelaud algavasse õppeaastasse Eelakadeemias, kus end ette valmistada õppimiseks kunstiülikoolis. Augustis on EKA õppehoone tudengitest ja õppejõududest prii ning noored vanuses 16 kuni 26 saavad maja neljaks päevaks oma käsutusse, et luua loomingulises kiirendis oma näituse prototüüp.

Kursus annab mitmekesise ülevaate kunstiakadeemia õppe eri valdkondadest, kuid seob need üheks tervikuks. Räägime sellest, mis on visuaalkultuur ning uurime, mis ühendab arhitektuuri, kunsti ja disaini.

Praktilistes töötubades teeme visandlikke harjutusi joonistades ja pildistades, eksperimenteerime juhuslike uitmõtetega, et avastada oma loomingu huvipunktid, millele keskenduda. Loome ka ruumi – ehitame oma teoste eksponeerimiseks maketi, millest saab näituseruumi prototüüp, kuhu oma kursuse jooksul tehtud tööd installeerida. Disainiprojektina loome ka näitusele plakati!

Säärase makettnäitusega saame teostada kõige utoopilisemad ideed skaalal, millest käib jõud hõlpsasti üle – nii pole ühtegi takistust oma nägemuse ellu äratamiseks. Kursuse lõpetame näituse avamise tähistamisega!

Kursuse läbinu
– oskab kavandada ja visandada
– suhestub joonistamise ja fotograafia töövahenditega ning oskab nendega eksperimenteerida
– näeb, et ka juhuslikuna näivast uitmõttest saab töö käigus luua terve näituse
– tajub arhitektuuri, kunsti ja disaini valdkondi ühtse visuaalkultuuri valdkonnana

Koordinaator
Mart Vainre (s 1988) on kunstnik, kes elab ja töötab Tallinnas. Ta on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia maalikunsti eriala BA (2011) ja uusmeedia erialal (2014). Vainre liidab maalikunsti käsitöölisi väljendusvahendeid erinevate kõrgtehnoloogiliste pildiloome meetoditega nagu digitaalne pilditöötlus, 3D skännimine ja mudeldamine. Tema pildikeel võib üheaegselt näida nii digidüstoopiana kui tehnitsistliku -psühhedeeliana. Eesti Kunstiakadeemias koordineerib ta Eelakadeemia õpet ning on külalisõppejõud, kes annab maalimise ja joonistamise tunde.

Juhendajad
Liisa Kruusamägi (s 1987) on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia maali eriala (BA) ning joonistamise eriala (MA). Samuti on ta end täiendanud erinevates välisülikoolides USAs, Portugalis, Islandil ja mujal. Ta töötab vabakutselise kunstniku ja illustraatorina ning on teinud üle kümne isikunäituse Eestis ja rahvusvaheliselt. Samuti on Kruusmägi töötanud mitmes residentuuris, nt Kanadas, Jaapanis, Leedus ja Prantsusmaal.

Ann Kristiin Entson on Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuri ja linnaplaneerimise MA (2020) vilistlane. Ta on olnud praktikal PART ja Arhitekt Must ning töötanud arhitektuuribüroos Molumba. Hetkel töötab ta Tallinna Strateegilise planeerimise teenistuses. Lisaks EKA Eelakadeemiale juhendab ta ka Arhitektuurikoolis.

Carl-Robert Kagge on Tallinnas tegutsev graafiline disainer. Ta on lõpetanud 2012. aastal Eesti Kunstiakadeemia graafilise disaini osakonna (BA) ja 2020. aastal kaasaegse kunsti õppekava (MA), täiendanud end seejärel Berliinis disaini- ja kunstistuudios 44flavours ning töötanud Eestisse naasmise järel disainiagentuuris Fraktal. Peagi asutas ta koos Kert Viiartiga disainistuudio LE60, mis tegeleb nii omaalgatuslike disainiprojektide kui ka peamiselt kultuurivaldkonna tellimustöödega. Carl-Robert on olnud 2013. aastast EKA graafilise disaini osakonna külalisõppejõud.

Lisaks juhendavad ka teised EKA tudengid ja vilistlased.


Aeg: 15.–18. august 2022
Koht: Eesti Kunstiakadeemia (Põhja pst 7, Tallinn)
Maht: 23 akadeemilist tundi auditoorset õpet ja 3 akadeemilist tundi iseseisvat tööd, kokku 1 EAP
Grupi suurus: 12-16 õppurit
Õppekavarühm: kujutav kunst ja kunstiteadus

Hind: 140 €
Kuni 14 päeva enne kursuse algust on võimalik tasuda ka osamaksetena: registreerimisel broneerimistasu 50 €, 14 päeva enne kursuse algust saadame arve summas 90 €.

Registreerumine: 8. augustini 2022
Lisateave: koolitus@artun.ee, 5919 949

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Viimati muudetud