KUNSTIKULTUURI ALGKURSUS „Kümme autoripositsiooni“

Nüüdiskultuuri tutvustav loengute ja seminaride sari, mille eesmärk on viia õppija kurssi tänapäeva filosoofia, kultuuri ja ajastuga laiemalt.

Avardatakse arusaamu nüüdiskunsti kohast kultuuris ja võimalikest autoripositsioonidest, samuti antakse põgus ülevaade modernismi, postmodernismi ja kõikvõimalike muude „ismide“ maailmast. Lisaks on kavas iseseisvate näitusekülastuste analüüs.

Kursus lõppeb essee kirjutamisega.

Juhendaja Madli Ehasalu kunstiteadusliku tegevuse fookuses on olnud kunstiprojekt, ajakirja Uus Materjal väljaandmine, Eesti Kunstiakadeemia lõputööde festivali „TASE ’16“ kaaskorraldamine ja korterigalerii Mihhaili näituste kureerimine. Tema praeguse loomingulise tegevuse keskmes on omaalgatuslikud praktikad ja psühhogeograafiline lähtekoht. Aastast 2013 õpib ta EKA magistrantuuris kunstiteaduse erialal ning on varem õppinud Tartu Ülikoolis semiootikat ja Helsinki Ülikoolis kunstiajalugu. 2015. aastal osales Madli Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse galeristipraktika käigus Galerie Juliette Jongma töös Amsterdamis.

Toimumise aeg: 29. jaanuaril ja 5., 12., 19. veebruaril  kell 17.30–20.15

Koht: Ruum 440 A, Estonia pst. 7, Tallinn

Maht: 12 akadeemilist tundi

Hind: 75 eurot

Registreeru SIIN

Õppekavarühm: kujutav kunst ja kunstiteadus

Info ja registreerimine: koolitus@artun.ee, 626 7327

Madli_JohanPajupuu_Foto

Postitas Pirje Kovatomas
Viimati muudetud

Avatud akadeemia