Kunstilaupäevak: Fototöötuba „„Eesti 100“ Eesti rabas“

Koolitus viib meid õue. Läheme rappa ja otsime Eesti loodusest imelist materjali, et luua Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks ilus postkaart. Saame targemaks selles, kuidas kasutada fotografeerimisel kõige paremini ära loomulikku valgust ja loodust ennast. Õpime, kuidas luua originaalset kunsti kõigest sellest materjalist, mida loodus meile pakub.

Koolituselt saab juhiseid, kuidas kasutada fotokaamerat, ent väga on oodatud ka need, kellele meeldib pildistada telefoniga. Pildistame nii, et fotod ei vajaks hiljem töötlust, st püüame luua kohe valmis kunstitöö.

Lisaks liigume värskes õhus, joome kuuma teed ning ajame foto- ja loodusjuttu. Hoiame loodust ja jätame endast võimalikult väikese jalajälje!

Vajalikud materjalid (fotokaamera või telefon, millega pildistada, laetud akud, oma joogikruus) võtab osaleja ise kaasa. Kohapeal pakume pirukaid ja sooja jooki. Palume tulla ilmastikule vastavas rõivastuses.

Koolituse läbinu teab, kuidas pildistades

  • loodust jälgida
  • detaile ja loomulikku valgust kasutada
  • kompositsiooni silmas pidada
  • peegeldit kasutada

Koolituse lõpetanud valmistavad „EV 100“ kingituseks postkaardi. Kõik postkaardid pannakse galeriina üles Facebooki.

Juhendaja Terje Atonen on andekas fotograaf, kes juhuse tahtel alustas ligikaudu 20 aastat tagasi pildistamist ja leidis selles oma kutsumuse. Ta pildistab nii, et esile tuleb parem ja ilusam, olgu see siis loodus või inimesed. Terje soov on näidata oma tööde kaudu alati ilu. Tal on olnud kolm isikunäitust, viimane neist, „Kummardus Eesti mehele“, toimus tuurina Eesti linnades 2017. aasta septembris. Vaata ka Terje Facebooki-lehte: https://www.facebook.com/Fotomood.

Aeg: 17. veebruaril 2018 kell 10–15.15

Koht: Kõnnu suursoo, Harjumaa (transport on osaleja enda poolt, kohtumispaik lepitakse grupiga eelnevalt kokku)

Maht: 6 akadeemilist tundi

Hind: 65 eurot

Registreeru SIIN

Õppekavarühm: kujutav kunst ja kunstiteadus

Info ja registreerimine: koolitus@artun.ee, 626 7327

Eesti kunstiakadeemia täienduskoolitused on olnud suunatud pikematele kursustele ning oskuste kujunemisele. Sel aastal oleme loonud uue võimaluse neile, kellel pole võimalik osaleda pikematel kursustel, aga kes siiski soovivad mõista kunsti-arhitektuuri ja disaini valdkonna arenguid, saada teadmisi ja oskusi ning saada osa kunstiakadeemia juhendajate toest.

Kunstilaupäevakud saavad toimuma üldjuhul kuu kolmandal laupäeval.

IMG_1608
Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Viimati muudetud