Moe- ja trendide prognoosid

NB! Osaledes kolmel moekursusel: Moe- ja trendide prognoosid, Luxury Brand Management ja Luxury and Fashion Study Trip to London on hinnasoodustus 30% (kokku 525 eurot).

Moe- ja trendide prognoosid: trendi anatoomia ja trendide ajajoon moedisaini protsessi ja moetarbimise mõjutajana.

 Moetrendide ennustamine on loovtöö, millel on reaalne kommertslik resultaat.

Moeennustused aitavad prognoosida, milliseid tooteid brändid ja jaemüüjad peaksid kavandama ja müüma, minimiseerides riske ja vältides ressursside raiskamist ja kulutusi. Ennustused aitavad ka sihttarbijast üks või kaks sammu eespool olla neid mõistes nii, et oleks võimalik pakkuda neile tooteid, mida nad soovivad.

Käsitletavad teemad:

  • Trendide ennustamine kui kunst, teadus, matemaatika ja loogika. Intuitsiooni, kogemuste ja andmete kombineerimine. Moesuundade mäletamise mälu. Moesuundade prognoosimine, trendide ajajoon ja tuleviku stsenaariumid 10 aastat ettepoole.
  • Demograafiline analüüs 5 aastat ettepoole ja tarbijakäitumise stsenaariumid. Moetarbija läbi erinevate generatsioonide muutuvas moemaailmas kui tuleviku mõjutaja.
  • Visioonid 2 aastat ettepoole: värvid, tekstiilid, disainiarendused tootegruppide kaupa, hooaja tähtsamad ”võtmetooted”. Hetketrendide tajumine. Trendid peegeldavad seda, kuidas me valime oma elu elada.

Juhendaja Vilve Unt on olnud kauaaegne Eesti Kunstiakadeemia moedisaini osakonna professor ja Avatud Akadeemia moestilistika õppekava juht, kes moetudengite koolitamise kõrvalt on viimastel aastatel aktiivselt esinenud oma loominguga moenäitustel ja moekollektsioonidega Tallinn Fashion Week’i üritustel. Tema loomingut on tunnustatud Hõbenõela auhinnaga.

Vilve Unt peab oma loomingu juures oluliseks pikaaegset elukogemust moevaldkonnas ning sellest tulenevat kindlust muutuvate moevoolude keskel iseendaks jääda. Selliselt positsioonilt sündinud kollektsioonid on autori arvates loodud üheks hetkeks moelavale, kuid kunstina eksponeerimiseks ka näitusesaalis.

“PROMENADE” on Vilve Undi uus kaubamärk, mis edastab ajas kestma jäänud väärtusi, kudumikollektsioonid on mõeldud neile, kes hindavad ajatu ja unikaalse disainiga kvaliteetseid tooteid, mis on kauakestvad ja hooajaülesed.

Aeg: 8., 9., 11. mail 2018 kell 17.30–20.30

Koht: ruum 241, Estonia pst 7, Tallinn

Maht: 12 akadeemilist tundi kontaktõpet

Hind: 150 eurot

Registreeru  SIIT

NB! Osaledes kõigil kolmel moekursusel: Moe- ja trendide prognoosid, Luxury Brand Management ja Luxury and Fashion Study Trip to London on hind 525 eurot.

Õppekavarühm: moe-, sise- ja tööstusdisain

Info ja registreerimine: koolitus@artun.ee, 626 7327

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Viimati muudetud