Moedisain ideest valmistooteni

NB! KURSUS ON TÄITUNUD!

Moedisaini kursus annab praktilisi oskusi moekollektsiooni disainimise algtõdedest ning seeriatootmise projektijuhtimisest. Õppes on põimunud nii teooria kui ka loovad ja praktilised ülesanded. Õpitu hõlbustab väikeseeriana valminud moekollektsiooni projekti koordineerimist ning annab juhiseid disaini elluviimiseks ja tootmise ettevalmistamiseks.

Sihtrühm
Täiendõpe moe- ja tekstiilivaldkonna huvilistele, kes soovivad rikastada oma teadmisi ja oskusi moekollektsiooni loomisest ideest kuni valmistooteni. Osalemiseks ei ole vaja erialaseid eelteadmisi rõivatootmisest (õmblemisest) ega joonistamisest. Juhendajad jagavad kogemusi ja praktilisi näiteid edukaks ja sujuvaks koostööks erinevate partneritega: lõikemeister, digitaliseerija, tootmisjuht jne.

Eeldused osalemiseks
Keskharidus, eesti keel.

Kursus on abiks moehuvilisele, kes soovib täiendada oma teadmisi moekollektsiooni kujundamise algtõdedest, väikeseeriaga seotud administratiivseid oskusi ja omada ülevaadet lõpptootmisele eelnevatest protsessidest.

Kursuse eesmärk on anda ülevaade ja vajalikud teadmised selleks, et hõlbustada disaineril välja töötada sujuvat ja süstemaatilist protsessi ideest valmistooteni. Erinevate oma ala praktikute poolt jagatakse teadmisi, mis õpetavad analüüsima oma brändi ja sihtgruppi, kasutama ja süstematiseerima kogutud inspiratsioonimaterjali, vormistama neid kavanditeks, tundma materjale ja tehnoloogiat kangatootmises, planeerima kollektsiooni ja ette valmistama materjale seeriatoomiseks ning arvutama omahinda.

KAVA

1. moodul. Ärimudel, bränding, sihtgrupp
Disaineri põhiosakesed, ärimudel
Klient ja sihtgrupp
Strateegia
Disainiprotsess
Juhendajad: Hanna Korsar, Evelin Org ja Olesija Saue (Bränd nimega Sina)

2. moodul. Inspiratsioon ja tehnikad
Inspiratsiooni otsimine ja meetodid
Moeillustratsioon
Canva ja pilditöötlus
Juhendajad: Hanna Korsar, Eike Malva, Eva Labotkin

3. moodul. Materjaliõpetus: kangad, värvid
Tekstiilid
Värvusteooria
Prinditehnikad
Juhendajad: Hanna Korsar, Maria Sidljarevitš,

4. moodul. Tootmiseks ettevalmistamine, hinnastamine ja turustamine
Materjalid: tootekaardid, mõõdutabelid,  hooldusnõuded
Tootekaardi vormistamine, tootmisjuhendid, tellimuse vormistamine
Kulunormide ja omahinna arvutamise põhimõtted
Juhendajad: Hanna Korsar, Karl-Artur Korsar, Kari Maripuu, Katrin Press, külastused ettevõtetesse

Õpiväljundid. Õppekava läbinu

  • Analüüsib oma brändi ning sihtgruppi
  • Oskused disainiideede praktiliseks teostamiseks
  • Oskab kujundada lihtsamad turundusmaterjalid
  • Tunneb kangaid ning värviteooriat
  • Mõistab toomisprotsesside üldisi põhimõtteid
  • Oskab oma tööd dokumenteerida ning esitleda
  • Mõistab lihtsamate tootekaartide loogikat ja reegleid
  • Omab alusteadmisi toote prototüübi kavandamisest ja teostamise protsessidest
  • On võimeline kalkuleerima toote omahinna

Hindamine
Kursus lõppeb iseseisva töö esitlusega, mille sisuks on ühe mudeli ettevalmistus tootmisse andmiseks. Lisaks vaadatakse üle iga mooduli lõpus tehtud tööd. Arvestuse läbinule väljastatakse Eesti Kunstiakadeemia täienduskoolituse tunnistus peale kirjaliku tagasiside täitmist.

Õppekava juht
Hanna Korsar on omandanud tekstiilikunstnik eriala Tartu kõrgemas Kunstikoolis (2005). Ta on omanimelises ateljees tegvjuht ja kunstnik ning korraldab tootmist pereettevõttes The Korsars. Ta on disaininud ja tootnud ametirõivaid pankadele, hotellidele ning riigiasutustele. Ta on töötav praktik, kes igapäevaselt puutub kokku nii eratellimuste kui seeriatootmisega. 

Juhendajad
Hanna Korsar (BA), Evelin Org (MA), Olesija Saue (MA), Maria Sidljarevitš (MA), Karl-Artur Korsar (kesk), Kari Maripuu (MA), Katrin Press (BA), Eike Malva (MA), Eva Labotkin (MA)

Eriolukorra lisainfo
Juhul kui ilmneb koroonaviiruse vm sarnase olukorra mõju teenuste osutamisele, on Eesti Kunstiakadeemial õigus viia õpe veebipõhiseks ning teha vajadusel muudatusi õppekavas. Kursuse vormi muutmisega ei muutu koolituslepingu tingimused, sh ei teki kursusele registreerunud isikul õigust lepingust taganeda vms.


Aeg: 12. oktoober 2022 kuni 26. aprill 2023 kolmapäeviti kell 18–21
Koht: Põhja pst 7, Tallinn, Eesti Kunstiakadeemia ruum A301
Maht: 10 EAP / 261 akadeemilist tundi, millest 101 tundi on kontaktõpet ja 160 tundi iseseisvat tööd
Õppekavarühm: moe-, sise- ja tööstusdisain

Hind: 1300 eurot
Tasuda on võimalik ka osamaksetena: registreerudes tasutakse registreerimistasu 150 eurot, seejärel tasutakse 31. septembriks 288 eurot, 19. novembriks 288 eurot, 14. jaanuariks 287 eurot ja 11. märtsiks 287 eurot.

Registreerumine: kuni 7. oktoober 2022 või kuni kohti jätkub.
Registreerudes sõlmib osaleja avatud akadeemiaga koolituslepingu ja kinnitab nõustumist selle tingimustega, millega palume eelnevalt tutvuda sellel lingil.

Soovituslik: motivatsioonikiri
Motivatsioonikirjas palume avada oma eesmärgid ning teemad, mida soovid kursuse käigus täiendada ning  miks soovid grupiga liituda. Lisaks palume kirjeldada oma seniseid kogemusi valdkonnaga ning kuidas kursuselt saadavaid teadmisi plaanid rakendada.

Lisateave: koolitus@artun.ee, 5919 9496

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Viimati muudetud