Vaatenurga valik joonistamises

Autor: juhendaja Allan Kukk

Kursusel õpetatakse kriitilisemalt, kuid ka tundlikumalt vaatama ümbrust ja otsima neid muljeid, mis väärivad jäädvustamist. Arendatakse joonistamise põhioskusi. Teemad on perspektiiv, proportsioonide mõõtmine, valgus-vari, üldistamine ja joonistamistempo varieerimine.

 

See on kursus vaatenurgast ja kohavalikust. Millise nurga alt ja milliselt kauguselt joonistada? Kas lihtsaim vaatenurk avab vaadeldava objekti või keskkonna hinge ja olemuse, laseb meil enda muljeid väljendada?

 

Uurime näiteid ajaloost ning joonistame esemeid, inimesi ja ruumi. Võtame ette visandamisretke Tallinna vanalinna, et leida neid kohti, vaateid ja detaile, millega tekib isiklik kontakt.

 

Kuidas joonistada – kui suurelt, mis nurga alt, kui põhjalikult?

 

Vajalikud materjalid (A4-, A5- või väiksema visandiploki, musta peenikese markeri, heledamat tooni jämeda markeri) võtab osaleja ise kaasa.

 

Kursuse läbinu oskab ümbritsevat keskkonda kasutada impulsina joonistamiseks ning iseseisvalt leida nii võõras kui ka tuttavas keskkonnas pidevalt uusi muljeid, mida visandada.

 

Kursus lõpeb tehtud tööde esitluse ja rühmaaruteluga.

 

Juhendaja Allan Kukk on omandanud Eesti Kunstiakadeemias graafika erialal 1995. aastal magistrikraadi. Ta on graafiline disainer ja kujundaja ning hinnatud juhendaja EKA täienduskoolituse kursustel alates 2003. aastast.


 

Aeg: 14., 21. ja 28. mail ning 4. ja 11. juunil 2019 kell 18–21
Koht: Põhja pst 7, Tallinn, Eesti Kunstiakadeemia joonistamisklass A206
Maht: 20 akadeemilist tundi kontaktõpet ja 6 akadeemilist tundi iseseisvat tööd (1 EAP)
Hind: 180 eurot
Õppekavarühm: kujutav kunst ja kunstiteadus
Info ja registreerimine: koolitus@artun.ee, 626 7327

Registreerun kursusele

 

Postitas Elise Eimre
Viimati muudetud

Avatud akadeemia