EKA eelaka­deemia malev Saare­maal loob elamus­liku ja loodus­keskse eel­õppe


EKA eelakadeemia korraldab eesootaval suvel midagi enneolematult ägedat! Esimene elamuslik eelõpe ehk EKA eelakadeemia malev toimub 15.–18. juunil Saaremaal Leisis.

Eesti Kunstiakadeemia silmapaistvad õppejõud ning 50 noort tegijat üle kogu Eesti saavad kokku keset sulnist Saaremaa suve, et sütitada loomingulist mõtlemist, avastada erisuguseid looverialasid ning luua saadud teadmiste ja oskustega üks vägev installatsioon Triigi Filharmooniale.

EKA eelakadeemia malev muudab õppimise elamuseks, autentseks kogemuseks ja ühisest teotahtelisest energiast virgutatud arenguks.

Malevasse ootame kandideerima noori vanuses 17 kuni 20. Kandideerimine algab 1. aprillil.

Sellest saab meie suvi!


Eesmärk

Kelleks õppida? Kuidas õppida? Mis saab pärast õppimist? Maleva eesmärgiks on võimestada noorte loovmõtlemist elulise õppimiskogemuse kaudu ning pakkuda sisulisi teadmisi looverialadest ja EKAs õppimisest.

See on aeg tõsta ninad ekraani küljest ning jätta need igavesed slaidiettekanded kus üks ja teine. EKA eelakadeemia malev kannustab õppetöö auditooriumist ning mõttemustrid kastist välja.

Looduses kui piiramatus ja samas piiritletud ruumis kasutatakse selle lõputute võimalustega keskkonna materjale loomeprotsesside käivitamiseks. Seda EKA õppejõudude sihipäraselt loodud programmi ja juhendamise kaudu, mis toetab ühtlasi ka ülikooli sisseastumiskatseteks valmistumist.

EKA eelõpe Saaremaal aitab võrdsustada ettevalmistuse ja loovuse arendamise võimalusi noortele, kes elavad kõikjal üle Eesti. Viia nad omavahel kokku ja soodustada sünergilist koosõppimist. Lisaks õppeprogrammile korraldab EKA eelakadeemia ka noortele ühise majutuse ja toitlustuse. Seejuures võimaldab malev saada õppimiskogemust väiksemate ülesannete asemel läbi suure ühise loovtöö ning mänguliste protsesside.

EKA eelakadeemia malev on võimalus kogeda, kui lahe võib üks õppimine üldse olla.


Programm

Ei sellist küll maailmas kusagil leidu! Unikaalses looduskaunis keskkonnas toimuv eelõpe avardab osaleja loomingulist potentsiaali ning aitab kaasa selle suunamisele ja arengule. Sekka pakub malev muidugi ka korraliku portsu eredaid mälestusi, tegemisrõõmu ning uusi sarnaste huvidega tutvusi ja sõprusi.

Maleva  täpsemat programmi struktuuri ja sisu saad uudistada siin.

Malev stardib mänguliselt loovmõtlemise ühisväljalt ning seikleb põhjalikumalt ka erialastel radadel, mida saab oma huvide järgi valida.

  • Arhitektuur ja sisearhitektuur
    Arhitektuuri erialarühma malevlased asuvad valsi asemel käepäraste vahenditega Saaremaa heinamaal ruumilisi narratiive  ja multifunktsionaalseid vorme looma. Lisaks õpitakse Oitme hosteli analüüsides ja visandades arhitektuuri lugema, mõtestama ning ruumikontseptsioone mõistma. Ahjaa, valmis olla ka arhitektuurigümnastikaks! Rühma juhivad EKA vilistlased, sisearhitekt Karolin Kaup ning arhitekt Laura Pint.
  • Disain
    Disaini erialarühma malevlased uurivad loomingulisel avastusretkel, millist rolli omab disain ühiskonnas, kes on selle valdkonna inspireerivaimad tegijad ning kuidas üleüldse heaks disaineriks saadakse. Praktilised ülesanded loovad nutikaid lahendusi elukeskkonna parendamiseks leidliku disaini abil, mis võimaldavad katsetada erialaseid tööriistu looduskeskses olustikus. Rühma juhivad EKA disaini eriala bakalaureuse õppekava juht Mihkel-Emil Mikk ja disainiteaduskonna dotsent Merike Rehepapp.
  • Vabad kunstid
    Vabade kunstide erialarühma malevlased keskenduvad aga kaasaegse kunstiga suhestumisele ja mõtestamisele. Praktiliste ülesannete käigus õpitakse kasutama skulptuuri- ja installatsiooni ning fotograafia töövõtteid. Kasutame kohaspetsiifilisi materjale selleks, et luua kõnekaid ja sisulisi teoseid. Rühmatöö käigus avastatakse kunstniku peamist ülesannet – olla ühiskonna toimeprotsesside mõtestaja. Rühma juhivad vabade kunstide osa koordinaator Madli Ehasalu, 2018. aastal Eesti parima noore skulptori tiitliga pärjatud EKA vilistlane Johannes Luik ja kaasaegsel kunstiväljal tegutsev fotograaf ning EKA vilistlane Cloe Jancis.
  • Maleva ühisprojekt
    Kohaspetsiifiline installatsioon ehitatakse kolmandal päeval Triigi Filharmoonia juurde. See projekt loob ühtviisi võimaluse kogeda suuremõõtmelist loometegevust meeskondlikus praktikas ja panustada kohalikku kultuuriruumi. Triigi Filharmoonia on eksperimentaalne teatri- ja kontserdilava Saaremaal, mida juhivad Hannaliisa Uusmaa ja Teele Vares. Hoone projekteerisid EKA vilistlased, arhitektid Riin Kersalu ja Mihkel Meriste.
  • Elamusõpe
    Malevat täiendavad lisaks arvukad meelelahutuslikud ja silmaringi avardavad ettevõtmised, väljakutsed ja mängud ühes öökino programmiga. EKA eelakadeemia malevat juhivad, koordineerivad, häälestavad ja seadistavad EKA doktorant ja Saaremaal kohalik pärismaalane Elise Eimre ning EKA teadus- ja arendusosakonna projektijuht Sven Idarand, kes on ühtlasi ka OMAklubi treeningkeskuse rajaja.

Maleva lõplik õppeprogramm koos põhjalike malevarühmade töötubade kirjeldustega avaldatakse 1. aprillil, mil avaneb ka kandideerimine.


Koht

EKA eelakadeemia malev toimub Saaremaal Leisi osavallas Oitme külas. Eraldatud looduskaunis koht ühes Oitme hosteliga pakub retrohõngulist meeleolu ja omanäolist ning looduslähedast majutust. Ideaalne koht ühele eriti ehedale malevale!

Oitme hostel on tunnustatud partner koolidele ja noortelaagritele nii Eestis, Lätis kui ka Leedus. Samuti on Oitme hostel olnud aastaid EKA avatud akadeemia maalilaagri toimumiskohaks.

Mugavad maalähedased toad, puhkealad ja saal majutavad hubases miljöös ära kõik malevalased. Seejuures on suureks eeliseks hosteli ümber laiuvad välialad, kus jagub ruumi nii kõikvõimalikele spordimängudele kui ka niisama vestlemise ja olemise ringidele.

Saaremaa on olnud läbi kohaliku ajaloo suurim ja populaaseim õpilasmalevate toimumiskoht. Selle ajalugu saad lugeda siit.


Osalemine


Maleva toimumisaeg:
15. kuni 18. juuni 2020

Koht: Saaremaa, Leisi, Oitme

Hind: 150 eurot, mis sisaldab

  • osalust programmis ja õppematerjale
  • ühisbussiga transporti Kuivastust (15.06) kuni Kuivastuni (18.06)
  • majutust Oitme hostelis
  • toitlustust kolmel korral päevas koos kahe suupiste pausiga

Kandideerimine: 1. aprill kuni 24. mai 2020

Kandideerimisel tuleb valida soovitud erialarühma suund ning lisada motivatsioonikiri, mis vastab kuni ühe A4 pikkuses formaadis küsimustele

  • Kuidas väljendub sinus loovus?
  • Miks soovid malevas osaleda?
  • Kuidas loodad malevas õpitut kasutada?

Tulemused: 1. juuni 2020

  • Maleva juhendajad valivad motivatsioonikirjade alusel välja 50 noort
  • Kõik kandideerinud saavad kinnitava või eitava vastuse 1. juunil

Tingimused: vanus alates 17 kuni 20 eluaastat (kaasaarvatud)

  • Osalejad kinnitavad lõplikul registreerumisel allkirjaga, et läbivad maleva programmi aktiivselt kogu mahus
  • Maleva eeskirja rikkuja saadetakse esimese bussiga koju

Kandi­deerin

(link muutub aktiivseks 1. aprillil)

NB! EKA eelakadeemia kogu programmi, kursuste ja töötubadega saad tutuvuda siin.

Jaga sõpradega:

Postitas Elise Eimre
Viimati muudetud