ARHITEKTUURITEADUSKOND PAIDE 2016.A. ARVAMUSFESTIVALIL

EKA arhitektuuriteaduskond koos Eesti Arhitektide Liidu ja Eesti Arhitektuurimuuseumiga oli kohal ka 2016.a. Paide Arvamusfestivalil.

Arutelul MIKS ASJAD ON NII NAGU ON? osalesid diskussioonis riigihalduse minister Arto Aas (Reformierakond), Tallinna linnapea kohusetäitja Taavi Aas (Keskerakond), Valga linnapea Kalev Härk (SDE) ning Rakvere linnapea ja Eesti Linnade Liidu juhatuse aseesimees Mihkel Juhkami (IRL).


Avatud diskussioon nelja suurema erakonna esindajaga toimus Eesti linnade peamiste probleemide üle. Meie linnad on läbimas suuri ja olulisi muudatusi. Tallinnast Valgani on käimas uued linnaehituslikud protsessid. Linnakeskustest autoliikluse välja viimine, valglinnastumine ja väikelinnade linnasüdamike kokku tõmbamine on igapäevased märksõnad meie meedias. Lisaks avaldab oma mõju ka käimasolev haldusreform.

Arutelu modereerisid ERRi ajakirjanik Johannes Tralla ja EKA arhitektuuriteaduskonna dekaan Toomas Tammis.

Arhitektuurimuusemi AVATUD MAJADE ekskursioon viis reedel vaatama Paide lähistele nõukogude aegseid kolhoosiarhitektuuri pärle ning laupäeval tutvustati Paide kultuurimaja hoonet, kus selleks puhuks oli kohal ka maja arhitekt Hans Kõll.

Fotod: Pille Epner

Share with friends:

Posted by Solveig Jahnke
Updated