City Break

Igakevadine Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriteaduskonna aastanäitus LÕPPMÄNG kolib sellel korral galeriiseinte vahelt välja paikadesse, millega tudengid on tegelenud oma projektide ja töötubade raames lõppeva õppeaasta jooksul. Üle Eesti toimuva sündmusteprogrammi esimene ettevõtmine toimus Tallinnas Võrgu tänaval, kus oli 20.-22. maini avatud pop-up näitus-aktsioon LINNAPAUS.

Erinevate aktsioonidega soovitakse suunata tähelepanu huvitavatele ruumiolukordadele meie ümber ning õhutada inimesi märkama neid ümbritseva igapäevase ruumi alternatiivseid kasutusviise. Aktsioonidega katsetatakse otse sündmuskohal koos publikuga läbi mõned nendest kasutusviisidest, kasvõi hetkeks.

Esimene aktsioon LINNAPAUS äratas näituse ajaks uuele elule kahe hoone vahelise unustusse jäänud tillukese krundi Võrgu tänaval. Üheks nädalalõpuks täitus ruum uue eluga – lavastati arhitektuuri ja sisearhitektuuri eriala 2. kursuse eramu projekt, mida juhendasid arhitektuuribüroo KUU arhitektid ja sisearhitekt Edina Dufala-Pärn. Publiku ette toodi nii helis kui pildis kodu intiimsem pool, mis muidu meie kõigi silme eest peaks varjatuks jääma.

Näitus avati 20. mai õhtul ning lülitatuna Kalamaja päevade programmi, oli külastajatele avatud ka 21. ja 22. mail. Laupäeva õhtul rääkis kohapeal linnapausidest arhitekt Eve Komp.
Täname: Aivar Kokk ja A&K Holding OÜ, kohvik MOON, Rait Riim ja Silent Service OÜ, Põhja-Tallinna linnaosa, arhitekt Eve Komp.

LÕPPMÄNGU sündmustesarja korraldab ArhiAbi nime all tegutsev grupp EKA 2. kursuse arhitektuuritudengeid, kes lavastavad erinevaid stsenaariume Eesti argiruumis läbi sekkumiste ja installatsioonide, kutsudes kohalikke elanikke nii osalema kui ka lihtsalt vaatama. ArhiAbi meeskonda juhendab arhitekt Andres Ojari.

Ole valvel: www.lõppmäng.ee

Fotod: Tõnu Tunnel

Share with friends:

Posted by Solveig Jahnke
Updated