Veebidisain

NB! Grupp on täitunud!

Kursusel käsitletakse digitaalmeedia toimimist eri keskkondades ja veebiarenduse protsessi etappe. Põhjalikult vaadeldakse veebipõhist graafilist disaini. Osaleja saab algteadmised programmeerimises vähemalt ühes veebiarenduses laialt levinud keeles (Javascript). Selgitatakse ka digitaalkeskkondade (iPhone, iPad, Android) erinevusi ja sarnasusi kujunduse, kasutuseesmärgi ja tarkvara vaatepunktist.

Eesmärk on toetada õppija jõudmist programmeerimises tasemeni, kus ta on suuteline iseseisvalt veebi arendama. Lisaks tutvustatakse valdkondi, mis on tihedas seoses digikeskkondade kasutusmugavuse tajumise ja testimisega (ingl usability, user experience, sisuhaldus, puudega inimeste kasutajaliides jms). Programmeerimiskeeled: HTML/HTML5.

Praktikamooduli jooksul valmib vabalt valitud sisuga veebileht. Kursus lõpeb arvestusega, mille sisuks on tehtud töö esitlus. Lõputöid kommenteerib valdkonna spetsialist. Arvestuse läbinule väljastatakse Eesti Kunstiakadeemia täienduskoolituse tunnistus.

Teemad
Kasutusmugavus
Graafiline disain
Programmeerimine
Praktikum

Kursuse läbinu

  • On omandanud oskused, mis võimaldavad tööülesande põhjal iseseisvalt arendada ja disainida funktsionaalse ja kasutajasõbraliku veebilehe
  • Tunneb HTM/HTML5 keelt ja oskab veebilehte küljendades kasutada CSSi
  • Oskab disainiprobleemidele leida optimaalseima lahenduse
  • Mõistab erinevate disainielementide omavahelist suhestumist, erinevaid stiile ja nende rakendamise aluspõhimõtteid
  • Oskab disainilahendusi luues arvestada tehniliste piirangutega, tellijate tagasiside ja erinevate digiseadmetega

Õppekava koostaja

Veiko Tammjärv on töötanud reklaamivaldkonnas 20 aastat ja tänaseks on disaini- ja reklaamiagentuuri Age Creative loovjuht.

Juhendajad
Veiko Tammjärv (BA), Peeter Marvet (kesk), Tauno Hanni (BA) jt.

Sihtrühm
Elukutselised disainerid ja harrastajad, kes on huvitatud arengust või ümberõppest digitaaldisaini valdkonnas; reklaami- ja disainiagentuurid, kes on huvitatud oma töötajate (ümber)koolitamisest.

Eeldused osalejale
Keskharidus, eesti keel, soovitatavalt Adobe Photoshop ja Adobe Illustrator valdamine. Eelnev kokkupuude graafilise disainiga.

Vajalikud töövahendid
Iseseisvak tööks on vajalik oma arvuti ja Adobe Illustrator ning Adobe Photoshop.

Vaata õppekava

Eriolukorra lisainfo
Juhul, kui ilmneb koroonaviiruse vm sarnase olukorra mõju koolitusteenuste osutamisele, on Eesti Kunstiakadeemial õigus viia õpe veebipõhiseks. Koolituse vormi muutmisega ei muutu koolituslepingu tingimused, sh ei teki koolitusele registreernud isikul õigust lepingust taganeda vms.


Aeg: 1. oktoober 2020– 30. märts 2021. Sissejuhatav kohtumine 1. oktoobril kell 18–21, õppetöö toimub laupäeviti kell 10–17 (lõunapaus kell 13–14)
Koht: Põhja pst 7, Tallinn, Eesti Kunstiakadeemia
Maht: 19 EAP / 494 akadeemilist tundi, millest 190 tundi on kontaktõpet ja 304 tundi iseseisvat tööd
Hind: 1720 eurot (võimalik tasuda kahes osas)
Õppekavarühm: audiovisuaalsed tehnikad ja meedia tootmine
Registreerumine: kuni 24. septembrini või kuni osaluskohti jagub.
Lisateave: koolitus@artun.ee, 5919 9496

Registreerumine

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Viimati muudetud