Distantsõpe

Viimane EKA IT tehnilise toe infotund:

Kõik salvestised on järelvaadatavad aadressil live.artun.ee

Õppevideod ja viited distantsõppe lahendustest:

Ülevaade platvormidest

e-õppe platvormid: Google ClassroomGoogle DriveLynda.com (tasuline, kuid liitudes on 1 kuu tasuta).

Testid, harjutused, ülesanded (võimalus koguda testide/harjutuste tulemuste infot): MoodleGoogle FormsTestmozSocrativeActionboundQuizizz.

Videokõned: Google HangoutsGoogle Hangouts MeetZoom (tasuline, kuid kuni 40 minutilised vestlused tasuta), Webex Meet, Webex TeamsSkypeBigbluebuttonYouTube LiveDiscord.

Ekraani salvestamiseks: screencast-o-matic.com ja muud võimalused.

Värsket lisalugemist e-õppest HITSA veebilehel. Sealne video võtab hästi kokku videokonverentsi tarkvarad ja toob välja plussid/miinused.

Moodle

Hitsa Moodle koolitus

EKA Moodle on küll pisut erinev Hitsa Moodlest, aga sealt saab sellegipoolest hea ettekujutuse võimalustest.

Kui mõni oluline plugin või võimalus on EKA Moodle versioonis puudu, võib soovist teavitada Riina Laaneveer´i (riina.laaneveer@artun.ee) või EKA IT osakonda (it@artun.ee).

Adobe Connect

Adobe Connect võimaldab ekraanil kuvada ühel ajal slaide/ekraanipilti, videopilti õppejõust ja viimasest sõnavõtjast või nt. kaasõppejõust, küsimused/vastused/sõnumid jms.

Praeguse eriolukorra tõttu pakub Adobe seda tasuta. Piiranguks küll on, et esialgu 90 päeva ja kuni 25 osalejat korraga.

Zoom

Zoom.us

Videotutvustus
Õppevideo

Plussid:
–Kõik asjad ühes kohas
–Saab nt. iganädalaselt kohtumisi seada
–Märkmete tegemine
–Esitluse salvestamise võimalus
–Hea ühenduse kvaliteet

Vt ka juhist Zoom ja turvalisus

Google Hangouts

Juba Gmaili integreeritud videokeskkond, mida on väga lihtne kasutada.

Võimaldab videokonverentsi pidada pisemates gruppides (kuni 25 inimest). Koosoleku- või loengupidaja peab lisama kõik osalejad ise gruppi, nt e-posti aadressiga. Saab kasutada Gmaili ja Google kalendris, veebipõhiselt (hangouts.google.com/) ja/või alla laadida mobiiliäpina.

Kasutusjuhend
Lihtsam juhend
Põhjalik videotutvustus

Google Meet

Sarnane Google Hangoutsile, aga võimaldab videokonverentsi pidada suuremates gruppides (kuni 100 inimest). Kasutajad saavad ise liituda vastava ruumi tunnusega või lingiga. Võimalik kasutada veebipõhist versiooni (meet.google.com/) ja/või alla laadida mobiiliäpina.

Videotutvustus

Soovitused

Et arvutiga tehtavad video- ja audiokõned oleks müra/vilinavabad, kasutage kõrvaklappe. Veelgi parem on, kui kasutate kõrvaklappe, kus küljes ka mikrofon.

Töödeldes isikuandmeid, veenduge, et Teie arvuti oleks kaitstud parooliga, arvutis oleks toimiv viirusetõrje, puhas pahavarast, turvaline internetivõrk ja isikuandmed poleks kättesaadavad kõrvalistele isikutele!

Varundage oma andmeid nt. pilve (turvaliselt ja arvestades GDPR-st tulenevaid nõudeid). Üks võimalustest.

EKA suusapäeva 2023 võitis taas Marika Kopõlova

Taas toimus EKA suusapäev. Osaleti massiliselt, võideti privaatselt. Edu ja jõudu tõelisele võitjale, EKA personalispetsialist Marika Kopõlovale! 1 Marika Kopõlova 17:27:00 2 Andres Tammsaar 17:37:00 3 Mart Vainre ...

Lisainfo

Kõik IT teemalised kirjad palume saata: it@artun.ee

Kontaktid

Robert Luig

IT spetsialist

6267339

robert.luig@artun.ee