Andra Jõgis ja Maarja Mäemets Pärnu Linnagaleriis

Andra Jõgis ja Maarja Mäemets Pärnu Linnagaleriis
Asukoht:
Pärnu Linnagalerii, Kunstnike Maja

Algus k.p.:
03.05.2023

Algusaeg:
17:00

Lõpp k.p.:
27.05.2023

Jõgis & Mäemets
“salvesta kui / save as”
03.05–27.05.2023
Pärnu Linnagalerii
Kunstnike Maja

Näituse avamine kolmapäeval, 3. mail kell 17.00.

Näitus “salvesta kui / save as” tegeleb sündmuste, hetkede ja väärtuste talletamisega läbi kahe kunstniku erineva töötamisloogika. Mäemets teeb valikuid läbi tiheda sõela, mis olulist ebaolulisest filtreerib, müra summutab ja üksnes lõppfaili talletab. Jõgis töötab dokumentalisti ja arhiveerijana, kes jäädvustab elu argihetkede poeetilisust ning selle kaudu hoiab alles vahesalvestused. Kunstnikke ühendab aga soov uurida aja olulisust valikute tegemisel ja väärtuste kujunemisel.

Näitusel salvestatud tööd on klaasmaterjali kesksed, vormilt installatiivsed ja mängulised.

Salvesta kui / save as on Mäemetsa ja Jõgise teine ühisnäitus.

Andra Jõgis on klaasikunstnik, kes alates 2020. aastast töötab Eesti Kunstiakadeemia klaasiosakonnas, kus ta ka 2014. aastal omandas magistrikraadi (disain ja rakenduskunst). Oma vabaloominguga osaleb ta regulaarselt näitustel nii Eestis kui ka välismaal. Jõgise looming on enamasti narratiivne ning esile kerkivad elu argisust ja haprust käsitlevad teemad. Lisaks on Jõgis üks kolmest disainerist brändis MSK Glass, mis tegeleb kaasaegsete klaasist tarbevormide loomega.

Maarja Mäemets (s 1991) on klaasikunstnik ja joogaõpetaja, kes elab ja töötab Tallinnas. Ta on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia klaasikunsti eriala (klaasikunst BA 2015, disain ja rakenduskunst MA 2018) ning täiendanud end kunstnikuna residentuuride ja meistriklasside käigus nii Eestis kui välismaal. Lisaks on Mäemets läbinud kaheaastase klaasipuhuja assistendi kutseõppe Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskoolis (2019). Rahvusvahelistel näitustel osaleb kunstnik alates 2015. aastast. Mäemetsa loominguline impulss on kantud uskumusest, et pole olemas ühtegi paigalseisu, on vaid pidevad liikumised, millesse on oht end kaotada.

Tänud: Eesti Kunstiakadeemia, Aleksandra Ehrensvärd (Stockholms Glasbruk)

Näitust toetab Eesti Kultuurkapital, Nordic Culture Point

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud

Klaas Näitused