Avatud loeng: Nadir Tati – Angola moelooja, ettevõtja ja ühiskonnaaktivist

Asukoht:
A 501

Algus k.p.:
22.05.2024

Algusaeg:
17:00

Lõpp k.p.:
22.05.2024

Nadir Tati – Angola moelooja, ettevõtja ja ühiskonnaaktivist, kes viib Aafrika haute couture’i maailma moelavadele, annab avatud loengu kolmapäeval 22. mail kell 17.00, ruumis A 501.

Nadir Tati on Aafrika kaasaegse moe juhtiv figuur. Aafrika kommete ja traditsioonide eest võitlejana süveneb ta Aafrika pärandi sügavustesse, segades minevikku oleviku ja tulevikuga, uurides selle elavaid värve, keerulisi mustreid ja lopsakat tekstuuri, paljastades kontinendi olemuse. Tema tööd iseloomustab kaasaegne lähenemine traditsioonilistele käsitöötehnikatele kaasaegse ja uuendusliku disainiga, leiutades uuesti Aafrika ikoonilised mustrid, nagu vahatrükk ja kente. Tema töös on oluline kasutada keskkonda ja kohalikke kogukondi austavaid materjale ja tootmistavasid.

Nadir on pälvinud Angola parima disaineri tiitli aastatel 2010, 2011 ja 2012. Ta on pälvinud ka mitmeid muid tunnustusi panuse eest rahvuskultuuri ning tipptasemel äri- ja tööstuses, samuti auhindu Angola esindamise eest maailma lennuradadel

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud

Moedisain Avatud loengud