Digitaalse koostöö etikett: disainerid kõnelevad

Asukoht:
EKA fuajee

Algus k.p.:
02.05.2023

Algusaeg:
09:00

Lõpp k.p.:
07.05.2023

Digitaalse koostöö etikett: disainerid kõnelevad väljapanek tutvustab erinevate praktikatega disainiõpilaste loomingulist sünergiat.

Pandeemia ning püüdlused jätkusuutlikuma tuleviku poole on muutnud normiks kaugtöö ja “üksida koos” põhimõtte, mõjutades tugevalt seda, kuidas disainerid, kunstnikud, arhitektid ja teised loojad koos suhtlevad ning töötavad. Näitus on näide sellise koostöö võimekusest, tuues teieni Tallinnas (EKA), Saint-Étiennes (ESADSE) ja Schwäbisch Gmündis (HfG) projekti “Digitaalsed tööriistad loovaks koostööks” raames toimunud kursuste õppetunnid.

Projekti käigus uurisid kolme kooli õpilased millist mõju on loomevaldkonnale avaldanud digitaalsele koostööle üleminek. Nende tulemused sünteesisime tehisaru abil teesideks, mis puudutavad meeskonnatöö, suhtlemise ja disainiprotsessi erinevaid tahkusid:

  1. Inimeseks jäämine
  2. Eesmärgipäraselt loomine
  3. Küberkommete õppimine
  4. Erisuste omaksvõtmine
  5. Töövoogude parendamine
  6. Jõudude ühendamine
  7. Efektse suhtlemise harjutamine
  8. Distsipliini harjutamine

Iga teema hõlmab erinevaid kontsepte ja ideid, kus õpilased pakuvad oma unikaalseid vaatenurki ja kogemusi. Tervikuna rõhutab näitus empaatiat, avatust ja tõhusat suhtlemist produktiivse ja loomingulise meeskonnakeskkonna loomiseks. See tutvustab õpilaste pühendumust isiklikule kasvule, traditsiooniliste disainimetoodikate piiride ületamisele ja väljakutsete vastuvõtmisele erialade- ja kultuurideüleses töös.

——

Väljapanekul on:

  • 200 tõhusa digitaalse koostöö põhimõtet, analüüsitud ja koostatud ChatGPT 4.0 ning teiste tehisaru tööriistade abil kursustel osalenud üliõpilaste ja juhendajate mõtisklustest ning töödest.
  • 22 intervjuud projektis osalevate üliõpilaste ja mentoritega.

Osalevad üliõpilased:

Maëlys Bard, Max Becht, Sarah Boutière, Paulina Juárez Badillo Chávez, Sigmund Abou Chrouch, Artemiy Guslistov, Hugo Guyomard, Ludovic Hohl, Mathias Hû, Kristi Laanemäe, Tara Monheim, Alféa Morelli, Daisy Muntean, Natsumi Nonaka, Alina Remlinger, Marius Schairer, Viki Schmidt, Kaisa Uik, Yaren Duriez Urías, Mark Uustalu.

Osalevad juhendajad:

Cléa Di Fabio (Esadse), Jérémie Nuel (Esadse), Damien Baïs (Esadse), François Brument (Esadse), David-Olivier Lartigaud (Esadse), Lucile Schrenzel (Esadse), Marc Guntow (HfG Schwäbisch-Gmünd), Ludwig Kannicht (HfG Schwäbisch-Gmünd), Tanel Kärp (EKA), Jekaterina Suharenko (EKA, Jonn Galea (EKA).

Väljapaneku koostajad:

Ottavio Cambieri, Jekaterina Suharenko, Anastasiia Grigoriadi, Tanel Kärp, Nesli Hazal Akbulut, Oliver Kanniste

Väljapanek on inglise keeles ning avatud EKA fuajees iga päev 2-8 mai.

Väljapanekut organiseerib interaktsioonidisaini õppekava.

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Postitas Tanel Kärp
Viimati muudetud

Interaktsiooni­disain Näitused