EKA arhitektuuritudengite eksperimentaalvarjualuse avamine

Asukoht:
EKA esine pargiala

Algus k.p.:
05.11.2018

Algusaeg:
18:00

Lõpp k.p.:
05.11.2018

Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriosakonna teise kursuse tudengid avavad esmaspäeval, 5. novembril kell 18 Kalamajas EKA uue hoone vastas asuval pargialal eksperimentaalse varjualuse KULG, mis tudengite endi sõnul pakub võimalust kiire elutempo ja tänavamelu eest korraks varju pugeda. Varjualune jääb linnakodanikele ja külalistele vaatamiseks kuni talve tulekuni.

Varjualune “Kulg” on Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuri ja linnaplaneerimise tudengite loodud ning suvise ehituspraktika käigus elluviidud projekt – varjualusekavandamine ja ehitamine on läbi aastate olnud kunstiakadeemia esimese kursuse arhitektuuritudengite õppeülesanne. Käesoleval suvel valminud varjualune koosneb spiraalist, millest moodustuva kahe tasapinna vahele saab peitu pugeda. Tasapinnad moodustavad kokku neli erinevat kumerate vormiga “pesa”. Varasematest, tavapäraselt puidust ehitatud varjualustest erinevalt proovivad sel korral tudengid kätt klaaskiudmati ning polüestervaiguga.

Varjualune “Kulg” võtab enda alla ringikujulise maa-ala, mille diameeter on 5 meetrit, kõige kõrgemast kohast ulatub varjualus 2,2 meetri kõrgusele. Varjualune on maa külge kinnitatud maasse keeratud terasvaiadega ja kaalub umbes 450 kg. Varjualuse pinnad on kaetud polüuretaanvahu kihiga.

Koos terve kursusega varjualuse planeerimine ja valmis ehitamine on EKA arhitektuuritudengite esimese kursuse suurprojekt olnud juba üle kümne aasta. Kui varem ehitati varjualused valmis Eesti põhjarannikul asuval Pedaspeal, siis juba neljandat aastat järjest pannakse varjualune lühikeseks perioodiks välja Tallinna kesklinna, et inimesed saaksid seda katsetada ning tudengitel oleks võimalus näha, kuidas valitud disain, materjal ja ehituskvaliteet suuremale kasutajate hulgale vastu peab.

Varjualune KULG paikneb Tallinna kesklinnas EKA uue hoone esisel avalikult kasutataval pargialal Põhja puiesteel.

Idee autor: Kertu Johanna Jõeste

Projekti autorid: Kertu Johanna Jõeste, Ra Martin Puhkan

Ehitajad: Alex Tähemaa, Anna Riin Velner, Anna Smetanina, Katariina Mustasaar, Kertu Johanna Jõeste, Laura Rohtlaan, Margaretha Aus, Mari Poom, Mark Aleksander Fischer, Markus Maasing, Mia Martina Peil, Nadežda Sassina, Osvald Nuter, Pamela Kristin Kajakas, Patrick Barbo, Ra Martin Puhkan, Siim Tanel Tõnisson, Tristan Krevald

Juhendajad: Jaan Tiidemann, Avo Tragel, Art Allmägi

Varjualuste valmimist toetasid: Eesti Kultuurkapital, OÜ Terasvai, Purmeister

 

Lisainfo:

Pille Epner
Arhitektuuriteaduskonna teadus- ja arendustegevuse koordinaator
Eesti Kunstiakadeemia
Tel: +372 6420071
E-post: pille.epner@artun.ee

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Postitas Pille Epner
Viimati muudetud

Arhitektuuri­teaduskond Üritused