EKA ja TTÜ disaini ja tootearenduse EXPOl esitletakse viit uuenduslikku tootekontseptsiooni

Asukoht:
TTÜ tudengimaja saal

Algus k.p.:
10.06.2016

Algusaeg:
14-17

10. juunil kell 14-17 TTÜ tudengimaja saalis toimuval arenduste EXPOl esitlevad TTÜ ja EKA magistrandid kolme uut innovatiivset lahendust sellest, kuidas minimeerida tuleohtu ja kaht vett- ja energiat säästvat tootekontseptsiooni enda ja rõivaste pesemiseks. Lahendused on välja töötatud koostöös Päästeametiga ja taaskasutatavaid pesupesemisensüüme arendava iduettevõttega ReLaDe.

Design & Engineering laiem eesmärk on alati olnud disaineri- ja insenerimõtte ühendamise tulemusena jõuda meeskondadega elujõuliste kontseptideni, mis lahendaksid tõelisi ja elulisi probleeme. Seekord keskendusime väljakutsetele, mille üle pole tihti mõeldud ning millel oleks laiem ja kaugem mõju. See kõik tingis ka partnerite valiku, kelleks olid Päästeamet tuleohutuse teemaga ning ReLaDe uut tüüpi pesupesemistehnoloogiaga.

„Eripalgelistes, ülesannetest lähtuvalt koostatud projektipõhistes meeskondades töötamise oskus on kaasaegse majanduskeskkonna suur väljakutse tööturule. See on olnud ühtlasi ka meie haridussüsteemi achilleuse kand,“ selgitas seekordsete projektide tagamaid üks juhendajatest Ionel Lehari. „Inseneri ja disaineri mõte liiguvad erinevaid teid pidi, vahel ka vastassuundades. Nende liitmine tõstatab õppetegevuse tavapraktikast laiemaid küsimusi, genereerib uusi ideid ning loob uut kvaliteeti. Need kogemused, see teisenenud tunnetus protsessidest on väärtus omaette, kuid ka lõpptulemuste endi üle on põhjust rõõmu tunda“ lisas ta. Ja seda nii partneritel, kelle probleeme käsitleti tihti ootamatul moel, kui ka tudengitel ja juhendajatel, kes kõik õppisid midagi sellest kursusest.

Disaineritest ja inseneridest koosnevad meeskonnad tutvustavad reedel viit uut lahendust. Fiready on erinevaid süsteeme liitev tehnoloogiaplatvorm, mis lihtsustab tuletõrjujate kommunikatsiooni ja operatsiooni juhtimist ning seeläbi tõstab töö efektiivsust ja turvalisust. Mislet on väljanägemiselt tavaline köögi õhupuhastaja, kuid tema sees on peidus mitmeid tuld ja suitsu märkavaid andureid koos udumasinaga, mis aitab kustutada ka rasvapõlenguid. Campable on kaasaegne viis looduse nautimiseks, mis aitab linnainimesel leida matkamiseks sobiv koht ja aeg ning oma matka turvaliselt ning muretult nautida. ReWash on kriisipiirkondadesse mõeldud isepuhastuva veesüsteemiga kätepesu- ja dušimoodulid, mis kasutavad ReLaDe nanotehnoloogial põhinevaid magnetilisi ensüüme pesuainena ning seeläbi aitavad keskkonda puhtana hoida. Laudron on automaatne pesemisjaam null-energia kortermajadesse, mis säästab vett, energiat ning pakub samas mugavat pesupesemisteenust aega kokku hoides.

Esitlus on avalik ning kõik huvilised on oodatud töödega tutvuma. Projekte juhendasid Ionel Lehari ja Hannes Seeberg

Taust

TTÜ ja Eesti Kunstiakadeemia rahvusvaheline magistriõppe ühisõppekava Design and Engineering eesmärgiks on siduda teadus, tehnoloogia ja disain ühtseks loovaks distsipliiniks. Õppekava toetub kasutajakesksele lähenemisele, arendustegevusele ja ettevõtluse ning majanduskeskkonna mõistmisele ja loob seeläbi viljakama pinnase innovaatiliste tootelahenduste väljatöötamiseks.

Lisainfo

Ruth-Helene Melioranski

5660 3440

ruth-helene.melioranski@ttu.ee

Design & Engineering

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Postitas Solveig Jahnke
Viimati muudetud

Design and Technology Futures Avatud loengudÜritused