EKA Pop-Up ehk (t)ärkav disain Telliskivis

Asukoht:
Telliskivi Poetänav

Algus k.p.:
03.04.2024

Algusaeg:
16:00

Lõpp k.p.:
12.05.2024

Noore disaini ja tarbekunsti festival Telliskivi Loomelinnakus

EKA kutsub Telliskivisse popitama – tule vaata, kuidas koos kevadega (t)ärkab ka EKA disain!

EKA tudengid avavad 3. aprillil kell 16.00 Telliskivi Poetänaval pop-up poe, mis annab noortele disaineritele võimaluse näidata ja müüa oma loomingut. 

“EKA Pop-Up ehk EKA (t)ärkav disain” on Eesti Kunstiakadeemia kevadine festival, millega näitame ja tõstame esile oma tudengite noort ja värsket loomingut ning disaini. Üritus hõlmab erinevaid tarbekunsti ja disaini erialasid, tutvustades nende mitmetahulisust, kaasaegseid väljakutseid ja tulevikusuundasid. 

Telliskivi Loomelinnaku poetänava koridorides toimuvad iganädalased pop-up näitused, mis tutvustavad Eesti Kunstiakadeemia disainitudengite erialaprojekte, erialastuudiote uusi materjalikatsetusi, jätkusuutliku disaini loome väljakutse tulemusi, väljapanekut rahvusvahelisest koostööst jne. 

Toimuvad töötoad – kätt saab proovida , aksessuaari-, tekstiili-, moe- ja veel teistes valdkonna töötubades. EKA tudengid ja meistrid tutvustavad disainiloomet, uusi tehnikaid ja aitavad töötubades osalejatel arendada käelisi oskusi ning disainmõtlemist. 

Telliskivi Loomelinnakus on ca 250 loovettevõtet, nende seas mitmete tuntud disainerite  töökojad ja ateljeed. Tule  giidituuridele, täida registreerimisvorm ja läheme koos avastama Telliskivi Loomelinnaku ateljeesid.

NÄITUSED ja ÜRITUSED

3. aprill – 9. aprill EKA tudengite ettevõtluskoostööde näitus Laetus. EKA disaini LAETUSE programm aitab ettevõtjatel luua praktilisi ja uuenduslikke lahendusi – programm on aidanud nii tööstusettevõtteid, riigiasutusi, teenuse pakkujaid kui idufirmasid. 

Näitusel on välja pandud valik meie tudengite erinevatest koostööprojektidest ja nende tulemustest, millest nii mõndagi oled kohanud tänavapildis, hoidnud käes, ilmetlenud eelmalt või ise kasutanud.

10. aprill – 22. aprill Fookuses on tuli! EKA kõige kuumemad disaini- ja tarbekunstierialad ehe, sepis, keraamika ja klaas lasevad meid oma väljapanekuga oma argipäeva ning näitavad, milline pingutus ja temperatuurid on tegelikult nende ilmeliste tööde taga!

17.aprill – 30.aprill Graafilise disaini 2.kursuse üliõpilaste kunstipeegrilte kogu. See näitus on 7-nädalase kursuse kulminatsioon, kus EKAGD BA 2. kursuse üliõpilased uurisid loomingulist kodeerimist, kasutades p5.js raamatukogu. Lõpptulemuseks on kunstpeeglite kogu, kus meie peegeldusi muudetakse läbi digitaalse koodi läätse, et luua kummaline valdkond, kus meie reaalsus on põimunud virtuaalsega. Näitus on avatud Telliskivi Loomelinnaku Pop up ruumis. Näitusel on osalevad: Anastas Markina, Andres Alliksaar, Anete Ots, Daria Kadushkina, Filipp Rodtsenkov, Georg Ander Sild, Hanna-Maria Marnat, Kätriin Reinart, Lola Maria Parna, Maria Koloskova, Marillis Tarja, Marlene Schwindt, Martin Merirand, Rachele Tarateo, Rasmus Lukas. Juhendaja Mikk Meelak.

26. aprill – 5. mai Tootedisain ei ole ainult toote disain – see on loovprotsess, mille käigus otsitakse paremaid lahendusi tänastele probleemidele. Tootedisaini tudengite näituse väljapanekus on valik disainiahendusi, mis võiksid aidata meie igapäevaelu lihtsamaks muuta.

6. mai – 12. mai Tuleviku Insener Disainer. Kooliõpilaste jätkusuutlikud lahendused kliimamuutustest ja ületarbimisest tingitud probleemide lahendamiseks.

10.mai – Sotsiaalne disain kutub jäätist sööma! Kas oled mõelnud, kuidas on võimalik süüa jäätist kui liikumine on piiratud? Kas teekond jäätisekohvikusse on üldse kättesaadav või iseenesestmõistetav kui oled jalaluu murdnud või vajad igapäevasel liikumisel ratastooli abi? Tule osale sotsiaalse disaini eksperimendis!

 

TÖÖTOAD

Registreeri ennast meie tudengite erinevatesse töötubadesse SIIN.

Tudengifestivali toimumist toetab Eesti Kultuurkapital.

Untitled design - 1
astu kasti sisse
tärkav disain
Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud

Disaini­­teaduskond NäitusedTöötoadÜritused