EV 100 – Eesti Helis ja pildis konkursi võitsid Viktor Gurov ja Taavi Tulev.

Asukoht:
Rotermanni soolaladu

Algus k.p.:
10.12.2013

Lõpp k.p.:
31.12.2013

10. detsembril avati Rotermanni soolalaos (Ahtri 2) „EV 100 – Eesti helis ja pildis” konkursi näitus. Eesti Kunstiakadeemia ja Eesti Muusika – ja Teatriakadeemia ning Artupcareer.net’i koostööna korraldatud noortele heliloojatele ja graafilistele disaineritele suunatud konkurss kutsus osalejaid väljendama oma nägemust Eestist. Konkursitööde näitust saab näha aasta lõpuni.

Eesti tähtistab 2018. aastal 100. aastapäeva ja on ühtlasi Euroopa Liidu eesistujamaaks. Sellega seoses vajab Eesti enda esitlemiseks kuvandit. Riigikantselei korraldatav lõplik identiteedikonkurss leiab aset küll mõne aasta pärast ent mõtete kogumise protsess on alanud. Sellesse protsessi panustas ka ideekonkurss „EV 100 – Eesti helis ja pildis”.

Konkursi raames moodustati ühest graafilisest disainerist ja ühest heliloojast koosnevad loovüksused, kelle ülesandeks oli luua harmooniline audiovisuaalne kuvand, mis koosneb graafilisest identiteedist ja helimotiivist. Konkursile valitud kandidaatidest moodustusid järgnevad loovüksused: Einike Leppik ja Miina Leesment, Sylvia Köster ja Judith Parts, Roman Lihhavtsuk ja Kadri Laanes, Moonika Maidre ja Gert-Ott Kuldpärg, Viktor Gurov ja Taavi Tulev, Katrin Nõu ja Alvin Raat.

Peaauhinna võitjateks osutusid Viktor Gurov ja Taavi Tulev, II koha ja Kino Sõpruse preemia pälvisid Einike Leppik ja Miina Leesment ning kolmanda koha Roman Lihhavtšuk ja Kadri Laanes.

Parim loovüksus pälvis korraldajatelt rahalise auhinna. Kino Sõprus pani välja eriauhinna tööle, mis ühendab endas nii leidlikke lahendusi kui ka üllatavat kirge.

Konkurss „EV 100 – Eesti helis ja pildis” toimus „Access” projekti raames, mida rahastakse Kesk-Läänemere Interreg IV A programmist. Konkursi kaasrahastaja oli Eesti Riigikantselei. Galaõhtu ja näituse sponsoriteks on AS Folger Art, Kino Sõprus ja Valmiermuižas Alus.

Üritus Facebookis: https://www.facebook.com/events/440123476093781 

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Postitas Solveig Jahnke
Viimati muudetud

Graafiline disain Näitused