Jooneülene ruum / A Space Above the Line Hobusepea galeriis

Asukoht:
Hobusepea galerii, Hobusepea 2, Tallinn

Algus k.p.:
02.02.2017

Lõpp k.p.:
20.02.2017

Jooneülene ruum /
A Space Above the Line Hobusepea galeriis
Olete oodatud neljapäeval, 02.02.2017 kell 18.00 Hobusepea galeriisse Giulia Landonio, Johanna Greta Mölderi, Ann Pajuväli ja Irma Isabella Raabe ühise näituse „Jooneülene ruum“ avamisele.  

Näituse ajaks muudavad Eesti Kunstiakadeemia graafika magistrandid galerii näiliselt elamiskõlblikuks korteriks, mis koosneb justkui kõigest tavapärasest kodu juurde kuuluvast. Ent ometigi pole päris selge, kas tegu on vanalinna air bnb korteri, värskelt renoveeritud kontori või kontseptuaalse mööblipoega. Pigem on tegu ruumiga, mis püüab olla ruum – ruum, mis on saamises – ruum, mis on tuuril – jõudmata ealeski päriselt kusagile kohale. Näitusega simuleeritakse düstoopilist tõejärgset ruumi, kohta, mis on samaaegselt nii avalik kui privaatne, virtuaalne ja füüsiline, kus kõlavad helid ja kajad, kuid puudub inimene.

Mida teha aga kõige sellega, mis ei mahu joonele ega paigutu etteantud riiulisse? Kuhu paigutada inimlikud kinnisideed, hirmud, ärevused, soovid – sisekõne, mis täidab meeli? Taoline ruumi hõivamine tekitab ettearvamatuid nihkeid, kus asjad ei funktsioneeri enam nii, nagu võiks eeldada, vabad assotsiatsioonid realiseeruvad, piinlikud pihtimused ja kõrvalekaldumised on lubatud, ning irratsionaalsus on ainuke reaalsus.

Näituse igal pühapäeval toimub programm, mis pakub „tõejärgsele“ olukorrale vastukaaluks kohtumispaika erinevatele hääle, sõna ja kuulamisega seotud tegemistele.

Juhendajad Margit Säde ja Liina Siib.
–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
Programm:

05.02. / 14.00 Värske Rõhk autorid Margit Lõhmus, Kristjan Haljak, Eileen Änilane, Anne Kaare ja Kristel Birgit Pottsepp loevad oma loomingut.

12.02. / 14.00 Riina Maidre hääle töötuba, Piret Karro loeb oma luulet.

19.02. / 14.00 Kadi Estland räägib oma veebiraamatust “Curriculum Vitt”, Margit de Säd kuulamissessioon.

Tänud: Eesti Kultuurkapital, EKA graafika õppetool, Jan Lütjohann, Kirill Tulin, Heldur Lassi, Marko Nautras, Värske Rõhk autorid, Riina Maidre, Kadi Estland, Jaak Arula, Audioguide Ltd, Are Uder, Hans-Gunter Lock, Alar ja Marju Raabe, Pärtel Eelmere.

Näitus jääb avatuks 20. veebruarini 2017.

Näituseid Hobusepea galeriis toetavad Eesti Kultuurkapital ja Eesti Kultuuriministeerium.

Hobusepea galerii, Hobusepea 2, Tallinn
Avatud: K–E 11–18

OLETE OODATUD!

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Postitas Solveig Jahnke
Viimati muudetud

Graafika Avatud loengudNäitusedÜritused