Kadri Liis Rääki näituse eelretsenseerimine

"Exopoiesis" näitusevaade. Foto autor: Harry Tiits
Algus k.p.:
19.05.2023

Algusaeg:
11:00

Lõpp k.p.:
19.05.2023

19. mail kell 11.00 toimub kunsti ja disaini doktorandi Kadri Liis Rääki doktoritöö juurde kuuluva esimese näituse „Exopoiesis“ eelretsenseerimine EKAs, ruumis A302.

Näituse eelretsensendid on Keiu Krikmann ja prof Esa Kirkkopelto.
Doktoritöö juhendaja on dr Liina Unt.

Kadri Liis Rääki doktoritöö “Puudutus ja taktiilsus ruumi kogemise vahendina kunstis” esimene eelretsenseeritav loomeprojekt “Exopoiesis” uurib tajuja ja kunstiteose vahelise kohtumise multisensoorset ja kehastatud olemust. Projekt toetub spekulatiivsele ideele materjalist kujutlemas endas uut füüsilisust – materjalid loovad endale korraga kuju ja räägivad endast, nad muutuvad kehaliseks. Piirid sisemise ja välise, loodusliku ja tehisliku vahel on hägustunud ning suhetel puuduvad äratuntavad kontuurid. Esimese loomeprojekti kaudu uurib kunstnik, kuidas mõjutab kehalisus nii teoste loomist kui tajumist ning kuidas tõlgendatakse ja suhestutakse ümbritsevaga kehaliste aistingute kaudu.
https://hobusepeadraakon.ee/arhiiv/

Kadri Liis Rääk (1990) on transdistsiplinaarne kunstnik, kes kasutab loomes installatsioone, joonistusi, keraamikat ja tegevuskunsti, luues hõlmavaid ning kombatavaid keskkondi. Ta kombineerib stsenograafia ja uusmeedia valdkonna meetodeid, viibides samaaegselt nii kunsti kui disaini laiendatud aladel. Ta on õppinud stsenograafiat (BA) ja kaasaegset kunsti (MA) Eesti Kunstiakadeemias ning autonoomset disaini (MA) Genti Kuninglikus Kunstiakadeemias (KASK). Ta mängib teostes arhetüüpsete ja sümboolsete narratiividega, kõneledes inimeste ja erinevate eluvormide takerdumistest ja dialoogidest ökoloogilises sulatuspotis. Ta on loonud näituseid ja osalenud residentuurides Peruus, Tšehhis, Belgias, Taanis, Islandil ja Eestis. Alates 2022. aastast õpib ta Eesti Kunstiakadeemia doktorikoolis.

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Postitas Irene Hütsi
Viimati muudetud

Doktorikool