Keha ja identiteet

Asukoht:
Narva kunstiresidentuur, Joala 18.

Algus k.p.:
21.01.2023

Lõpp k.p.:
29.01.2023

Avati Narva Kunstiresidentuuri (NART) ruumides EKA disainieriala magistrantide pop-up näitus Keha ja identiteet, mille kuraatoriteks moeosakonna professor Piret Puppart ning külalisõppejõud Annamari Vänskä Aalto ülikoolist.

Antud näituse eesmärk oli õppida tundma keha ja sellega seotud identiteedimarkerite (vanus, sugu, seksuaalsus, rahvus, sotsiaalne klass jne) kaasamise võimalusi loomeprotsessis. Tulemuseks on sel sügisel Eesti Kunstiakadeemia disainiosakonnas toimunud kursuse Keha ja identiteet tööd.

Aine käigus viidi õpilased läbi mitme identiteedi määramise kihi või nn membraani, alates kehast ja soost kuni meie kaasaegse identiteedini digitaalses valdkonnas.

Teooriat, töötubasid ja isiklikku praktikat aktiivselt kombineerides tutvustati õpilastele, kuidas identiteediga seotud kategooriaid, olgu siis kultuuriliselt konstrueeritud ja ajalooliselt muutuvaid nähtusi või isikupärase stiili otsinguid, saab disaini ja/või kunstide kaudu edasi anda. Töö asjakohase kirjandusega ja pidev analüüs viis erinevate projektideni, kus tudengid vaatlesid, kuidas nende eelistatud meedium saaks antud aine kaudu väljenduda.

Oma tulemusi esitlesid moeeriala magistrandid Karolin Kärm, Kadri Vahar, Epp Vislapuu, Otto Antson, keraamika magistrant Rita Rebaine-Lonks nin ehte-ja sepakunsti magistrandid Katrin-Maria Terras, Ieva Laskevičiūtė (LTU), Matthieu Champion (FRA)

Keha ja identiteet1
rpt
Keha ja identiteet3
Keha ja identiteet4
Keha ja identiteet5
Keha ja identiteet6
Keha ja identiteet7
Keha ja identiteet8
Keha ja identiteet9
Keha ja identiteet10
Keha ja identiteet11
Keha ja identiteet12
Keha ja identiteet13
Keha ja identiteet14
Keha ja identiteet15
Keha ja identiteet16
Keha ja identiteet17
Keha ja identiteet18
Keha ja identiteet19
Keha ja identiteet20
Keha ja identiteet21
Keha ja identiteet22
Keha ja identiteet23
Keha ja identiteet24
Keha ja identiteet25
Keha ja identiteet26
Keha ja identiteet27
Keha ja identiteet28
Keha ja identiteet29
Keha ja identiteet30
Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud

Disaini­­teaduskond Näitused