Puitarhitektuuri konverents “Puit – homse elukeskkonna võti”

Asukoht:
Kultuurikatel

Algus k.p.:
03.11.2023

Lõpp k.p.:
03.11.2023

3. novembril toimub 17. korda Tallinnas Kultuurikatlas rahvusvaheline puitarhitektuuri konverents “Puit – homse elukeskkonna võti.”  Sündmust korraldab Puuinfo programmi raames Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit ning toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK).

Kuni septembri lõpuni on võimalik soetada endale Fienta kodulehelt soodushinnaga eelmüügipilet, mis tagab sissepääsu konverentsile ning avab uksed puitarhitektuuri põnevasse maailma.

“Kuna oleme eestlastena puidusektoris ühed suunanäitajad ning paistame maailmas silma keskkonnasäästlike metsa- ja puidutööstuse lahendustega, siis on suur rõõm, et traditsiooniliseks saanud konverents toob sel aastal taas Eestisse kokku puitarhitektuuri säravaimad tähed,” sõnas Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu konsultant Erik Konze. Konze lisas, et mitmed siin regioonis hinnatud puitehitised on rajatud just nimelt eestlaste poolt.

Konverentsil kohtuvad erinevate maade puitarhitektuuri eksperdid ja visionäärid, kes mõtestavad enda ettekannetes puitarhitektuuri olevikku ja tulevikku.

Taani on tuntud enda funktsionalistliku arhitektuuri poolest, millest kõneleb konverentsil lähemalt pikaajalise kogemusega auhinnatud Taani arhitekt Lone Wiggers. Üles astub ka Unit Modules Finland Oy arhitekt Mikko Viljakainen, kes tutvustab uusimaid puitehituse tehnoloogiaid, ehk moodulmajade kvaliteeti ning võimalusi.  Poolast pärit materjaliteadlane Anna Sandak ning Rootsi teadlane Jonna Hynynen, kelle uurimisvaldkond on liitium-ioonakude tuleohutus, avavad konverentsil lähemalt puitehitiste teaduslikku poolt ja puidutööstuse tulevikku. Esinejate nimekiri täieneb jooksvalt ja lisainfot leiab konverentsi kodulehelt.

Lisaks puitarhitektuuri praktilisele poolele saab konverentsil nautida ekspertide arutelusid ja üheskoos ette kujutada, milline näeb välja puidutööstuse tulevik. Üheks külalisesinejaks on Soome visionäär Esko Reinikainen ettevõttest The Satori Lab, mis tegeleb kultuuriliste muutuste ja innovatsiooniga.Konverentsil kuulutatakse välja ka konkursi “Aasta Puitehitis 2023” võitja. 21. korda toimuva konkursi eesmärgiks on tõsta esile uusi ehitisi, mille puhul on kasutatud puitu parimal võimalikul moel nii rohepöörde, arhitektuurses kui ka ehituslikus mõttes. Möödunud aastal oli parimaks puitehitiseks Rakvere töö- ja tehnoloogiakeskus.

Lisaks Eesti parimate puitehitiste tunnustamisele saab konverentsil teha tutvust puitarhitektuuri värskeimate teostega, mis on pärit nii Eestist kui ka mujalt maailmast.

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud

Arhitektuuri­teaduskond Üritused