“Teisel pool suure unustuse mõõgalööki” NARTis

“Teisel pool suure unustuse mõõgalööki” NARTis
Asukoht:
Narva kunstiresidentuur

Algus k.p.:
10.12.2022

Algusaeg:
16:00

Lõpp k.p.:
05.02.2023

Narva Kunstiresidentuuris avaneb EKA kuraatoriõppe tudengi Maria Helen Kändi kuraatorinäitus “Teisel pool suure unustuse mõõgalööki”, kus väljendatakse tühjuse ning lahti kistuse või õhku tõstetuse tunnet, mida põhjustavad jõulised muutused ning liikumine ühest elu faasist teise.

Kaasatud kunstnike Eike Epliku ja Urmas Lüüsi käekirjale on omane installatiivne ruumi lavastamine samal ajal kui Manfred Dubovi ja Angela Maasalu looming väljendab laetud seisundeid lõuendil.

Näitus pakub võimalust aduda, et kõik juhtub pidevas vahepealsuse olekus. Olevikuhetk lööb ennast poolitusse. Meis on stsenaariumid, mis ootavad teostumist, lubades endaga mängida, kasvades üle pea, kuniks nad lahti rulluvad ja taas teisenema, kahanema, kõverduma hakkavad. Kummastavad, riituslikud, kohati mängulised ja mõneti humoorikad teosed löövad teadvusesse kiilu. Terav mõõgatera selja taga langemas, satume näitusel aegruumide vahele suure jõu, unustuse, leppimise ja unistuste käeulatusse.

Näituse pealkiri on inspireeritud Jaan Kaplinski luuletusest tema kogumikus “Raske on kergeks saada” (1982). Luulemina annab edasi müstilist aegruumi kogemust, kus pole veel inimesele antud oma kindlat aega, ruumi ja nime. Kaplinski luulemina jaoks pole teadmatuse kogemus vilets või tume vaimuseisund. Vastupidi enda minast vaba olemine on kirgastav. Samas jõudmine selle kirgastunud seisundini võib osutuda vaevaliseks, tähendades kaotusi ning loobumisi.

Näituse avamine toimub 10. detsembril kell 16.00 ning see jääb avatuks 5. veebruarini 2023.

Lahtiolekuajad: N, R 15–19, L 13–21, P 13–19 

Täpsem info Facebookis

Graafiline disain: Henri Kutsar

Näitust toetab: Eesti Kultuurkapital, Narva linn, Water Fox OÜ

Näitusel osalevad kunstnikud on EKA vilistlased ja õppejõud ning kuraator Maria Helen Känd on EKA kuraatoriõppe tudeng.

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud

Kuraatoriõpe Näitused