Ülle Marks “RONDO” Saaremaa Kunstistuudio Galeriis Kuressaares 1. – 30. märts. 2016

Asukoht:
Saaremaa Kunstistuudio, Lossi 5, Kuressaare

Algus k.p.:
01.03.2016

Lõpp k.p.:
30.03.2016

Ülle Marks

”RONDO”

Saaremaa Kunstistuudio Galeriis 

Kuressaares

1. – 30. märts. 2016 


Pärast 22 aastast pausi on Kuressaares taas võimalik näha kunstniku ja EKA õppejõu, Disainiteaduskonna joonistusstuudio juhataja Ülle Marksi isiknäitust.Galerii seintel on kokku 10 söejoonistust lõuendil. 2015 sügisel teostatud tööd olid esmakordselt väljas aastavahetusel Tallinna Kunstihoone galerii korraldatud näitusel „Vüüming“ üheskoos Jüri Kassi söejoonistustega. Aja- ja kohamääratluseta on lõuendite helevagel pinnal kujutatud 25 habrast kõhklust täis naisefiguuri. Vaataja on oma tõlgendustes vaba.

 „Must-valge asketism ja inimkeha väljendusrikkus, olgu ta zoomitud sisse või välja, lähivaatesse või distantsilt nähtud liikumisse, võlus ja võlub tänaseni mõlemat. Kehamaastike mustvalges enesekehtestamises on sugestiivsust ja mõju. . . . 

Ülle Marks (s.1963) tegi läbi traditsioonilise süvendatud õppeprogrammiga ühe meediumi – graafika – stuudiumi. Kaheksakümnendate lõpus, mil ta tööd näitustele ilmusid, oli eesti graafika firmamärgina teda ees ootamas a) hulk emotsionaalselt ülitundlikke ja töömahukailt oskusilt ületamatuid naiskunstnikke; b) tugevalt muutumises olev graafikakunst. Ülle Marks tõi endaga kaasa jõulise üldistusega fokuseeritud kujundi ja väljendusrikka jäljega joone, mis kuulmineerus 1992.a. Tallinna graafikatriennaali ja 1994.a. Intergrafia ´94 World Award Winners Gallery Grand Prix´ga Katowices.“ (Tamara Luuk).Näituse avamise järgselt leidis aset kunstnikutund, mille raames kunstnikuga vestles kunstiajaloolane Reeli Kõiv.Vestluse järgselt toimus kunstniku juhendamisel söega joonistamise töötuba, kuhu olid oodatud kõik huvilised.

Rohkem teavet: ylle.marks@artun.ee 

Saaremaa Kunstistuudio Lossi 5, Kuressaare

1 – 30. märts 2016

E–R 12–18; L12–16, tasuta 

Näituseid Saaremaa Kunstistuudios toetavad 

Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium ja Eesti Kultuurkapital.

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Postitas Solveig Jahnke
Viimati muudetud

Disaini­­teaduskond Näitused