Mari-Liis Lõppe „Valguse tants“

Kleit „Valguse tants“ koosneb kolmest põhiosast: silmuskudumismasinal kootud seelikuosa koos võrgust alusseelikuga, taaskasutatud teksasest õmmeldud korsetiosa ja LED-ribadest loodud valgustus. Seelikuosa on kootud puuvillasest lõngast, alusseeliku kangaks on polüester ja korsetiosa on puuvillane teksasriie.

Olen omandanud tekstiilialase hariduse Tallinna Tehnikaülikoolis rõivatootmise erialal. Alates 2005. aastast töötan masintikkimise valdkonnas, oman antud alal pikaajalist kogemust ja tunnen selle spetsiifikat väga hästi. Oma lõpuprojekti teemat valides oli soov teha midagi täiesti erinevat ja kasutada tehnikaid, millega mul varem kokkupuuteid ei olnud. Kasutasin omandatud tehnikatest silmuskudumist ja e-tekstiili valdkonnast LED-valgustust.

Olles külastanud palju huvitavaid festivale ja üritusi on mulle alati muljet avaldanud inimeste julgus kanda värve ja erilisi vorme. Sellest ka minu lõpuprojekti inspiratsioon. Tundsin, et selles töös peab olema valgust, seega esimesena otsisin võimalust kuidas teha valgus kantavaks.

Kuna LED-ribasid on palju ja need on limiteeritud pikkusega, pidi leidma hea võimaluse, kuidas neid oma töösse paigutada nii, et see oleks ka reaalselt kasutatav.

Korsetti sai tehtud spetsiaalne tasku, kuhu on paigutatud adapter ja mille ribad jagunevad kleidi erinevatesse osadesse. LED-ribad jooksevad spetsiaalsete õmbluskanalite kaudu. Seelikuosa on kootud silmuskudumismasinal ning valgustus on põimitud alusseeliku kihtide vahele.