Monika Lepik „Lilled kimonol“

Tehnikad: kangatrükk, käsitsi ja masinõmblus
Materjal: vana laudlina

Minu lõputöö on lillelise trükimustriga kimono. Kuigi see oli minu esimene kokkupuude kanga trükkimisega, võlus trükistuudio ”nõiakunst” mind kohe. Otsus siduda lõputöö just kanga trükkimisega, sündis pikemalt mõtlemata.

Hindan väga säästlikkust ja taaskasutust, seetõttu ei tahtnud ma soetada lõputööks uusi materjale. Samas oli minu jaoks tähtis valmistada kasutuskõlblik toode. Nii otsisingi kodus sahtlid ja kapid läbi. Silma jäi plekiline laudlina, millele sai hästi trükkida. Rikutud kohti kõrvale jättes piisas kangast lahedalt kimono jaoks.

Välja lõigatud varrukatele ja seljaosale trükksin vee baasil värviga enda kujundatud lillemustri. Vajaliku värvitooni saamiseks segasin pastale valget värvi ning veidi kollast ja punast pigmenti. Nüüd tuli kimono valmis õmmelda.

Jäin enda valitud joonele kindlaks ja poodi ei läinud. Masinaga õmblemiseks tarvilik oli kodus olemas ja käsitsi palistamiseks vaja mineva niidi harutasin kangajääkide servast. Suur tänu kõigile juhendajatele, kes aitasid leida parima lahenduse. Eriti soovin tänada Eelikest
kannatlikkuse eest veeta koos minuga tunde trükistuudios.