Jonas Taul võitis lühifilmi Grand Prix Fredrikstadis

Kaader Jonas Tauli debüütfilmist "Üks imeline mees"

EKA animatsiooni magistrant Jonas Tauli debüütfilm “Üks imeline mees” (A Most Exquisite Man) võitis rahvusvahelisel Fredrikstadi Animatsioonifestivalil lühifilmide Grand Prix’! 

Festival toimus 21.-24. oktoobrini Norras, Fredrikstadis. Võistlusprogrammis oli kokku 74 filmi üheksast riigist. Festival näitab Põhjamade ja Baltimaade lühianimafilme ning selle auhinnaks on Kuldne Gunnar. Festivali Grand Prix lubab võitjafilmi esitada ka Oscarile.

Zürii lühipfilmi kohta:
Oma rahulike kaadritega on filmil õnnestunud delikaatsel viisil luua oma enda maailm, mis seab vaataja silmitsi otsese ja samal ajal vältimatu küsimusega elu mõttest.
Koht ei ole koht, vaid vaimne soovitus. Valge ei ole lihtsalt valge ja must ei ole lihtsalt must, need on täis võimalusi, mis avardavad peategelase sisemaailma isoleeritust ning avavad filmiruumi erakordsetele võimalustele.

“Üks imeline mees” on film eksistentsialistlikust vastusest Suurele Küsimusele inimkonna egost ja vajadusest elada kooskõlas loodusega.

Režissöör Jonas Taul on õppinud Hollandis, Gerrit Rietveldi Akadeemias Amsterdamis ning tal on bakalaurusekraad AV kunstis. Omandamisel on magistrikraad Eesti Kunstiakadeemias animatsiooni erialal. Jonas Taul on avaldanud oma illustratsioonidega ka raamatu “Öömõtted” (kirjastus Draakon&Kuu 2016). Raamat “Üks erakordselt eriline mees” ilmus kirjastuselt Tänapäev. Sama raamatu idee alusel valmis ka film “Üks imeline mees”.

Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud