Arhailiselt high-tech vol 2

Asukoht:
EKA, B305

Algus k.p.:
28.05.2021

Lõpp k.p.:
18.06.2021

28. mail avatakse TASE’21 raames kunsti ja disaini õppekava doktorandi Katrin Kabuni doktoritöö juurde kuuluv teine isikunäitus „Arhailiselt high-tech vol 2“.

8. juunil kell 12.00 toimub EKAs ruumis B305 näituse eelretsenseerimine.
Eelretsensendid on dr Tüüne-Kristin Vaikla ja Arvo Pärenson.
Doktoritöö juhendajad on dr Jüri Kermik ja dr Andres Krumme.

Katrin Kabun tegeleb oma disainiuurimuses lambavilla kui väärtusliku taastuva ressursi rakendamise küsimustega kaasaegse disaini kontekstis.

Vill on unikaalsete omadustega biolagunev materjal, mis vaatamata ajaloolisele väärtusele ei leia enam piisavalt kasutust. Teaduskirjanduses on villa küll hakatud nimetama looduslikult kõrgtehnoloogiliseks ja targaks kiuks, kuid reaalses elus suurem osa lambavillatoodangust hävitatakse põletamise või matmise teel. Ametlikult on lambavillast saanud kolmanda kategooria loomne jääde.

Käesoleva näituse eesmärk ongi juhtida tähelepanu alakasutuses olevale taastuvale ressursile ja laiale rakendusväljale, mida selle materjali funktsionaalsed omadused võimaldavad. Näitus keskendub reaalsetele lahendustele, näidates, kuidas läbi innovatsiooni jõuda lambavillale sobiliku rakenduseni väljaspool traditsioonilisi villakasutuse valdkondi, kuidas lähtudes tänapäeva ühiskonna vajadustest saab       taastada viimastel aastakümnetel unustatud materjali väärtuse.

Näitus on avatud 28. maist 18. juunini EKAs ruumis B305.

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Postitas Irene Hütsi
Viimati muudetud

Disaini­­teaduskondDoktorikool NäitusedTASE