Darja Popolitova näituse eelretsenseerimine

Asukoht:
Vent Space projektiruum (Vabaduse väljak 6, Tallinn)

Algus k.p.:
06.07.2020

Algusaeg:
17:00

Lõpp k.p.:
06.07.2020

Esmaspäeval, 6. juulil 2020. a kell 17:00 Vent Space projektiruumis toimub kunsti ja disaini eriala doktorandi Darja Popolitova doktoritöö loomingulise osa juurde kuuluva teise isikunäituse „Maagiline leviala” eelretsenseerimine.

Esmaspäeval, 29. juunil avab ehtekunstnik Darja Popolitova oma neljanda isikunäituse ja teise doktorinäituse Vent Space projektiruumis (Vabaduse väljak 6/8, Tallinn, sissepääs Kunstihoone sisehoovist). Näitus on avatud 29. juunist 11. juulini 2020, iga päev kl 10-17.

Doktoritöö juhendajad on prof dr Kadri Mälk ja dr Raivo Kelomees.

Näituse eelretsensendid on dr Varvara Guljajeva ja Keiu Krikmann.

 

Kunstnik Darja Popolitova uus näitus „Maagiline leviala“ käsitleb ksenofoobia, seksismi ja eakate üksinduse teemasid. Näitus spekuleerib spiritualismi, ühiskonna stereotüüpide ja internetikultuuri üle, leides nende kokkupuutepunkte ehetes ja taktiilsuses.

Darja Popolitova Eesti Kunstiakadeemia doktoriõpingute uurimuse eesmärk on mõista kuidas ehetega taktiilne interaktsioon mõjutab vaatajat läbi video meediumi. „Sel aastal leidsin lähenemise uues vlog-žanris kus inimesed oma Youtube kanalites viivad läbi maagilisi rituaale või jutustavad kuidas nendega juhtuvad paranormaalsed olukorrad. Arvan, et see on huvitav fenomen. Spiritualistide-vlogijate kaadris on stilistilisi elemente mis on iseloomulikud mitte ainult internetile, vaid ka iidsetele sakraalsetele tehnikatele“, — märgib autor. „Näituse ettevalmistuse ajal analüüsisin selliseid probleeme, milliseid mina saaksin lahendada oma kujuteldavas Youtube kanalis maagia abil. Vastus tuli seestpoolt — enda isiklikust kogemusest olles milleniaal, venekeelne ja naine Eestis. Toetasin oma maagilisi kavatsusi statistikaga mille leidsin mitmetest ametlikest uuringutest.“

Loe rohkem

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Postitas Irene Hütsi
Viimati muudetud

Disaini­­teaduskondDoktorikool