Eksperimenta! 2014 “Kunst ja Teadus”

Eksperimenta! 2014 “Kunst ja Teadus”

Eksperimenta! 2014 “Kunst ja Teadus” toimub 23. oktoobrist – 23. novembrini Tallinna Katariina kirikus (Vene tn 14a) ja Hopneri Majas (Raekoja plats 18), avatud teisipäevast pühapäevani kell 11 – 18.

Eksperimenta! toob kokku 14-19 aastaste noorte kunstnike teosed üheteistkümnest riigist ning loob noorte vabamõtlemise tsooni Tallinna vanimas, Katariina kirikus ja keskaegses kaupmehemajas Hopneri Majas. Pea 800-aastane kirik rahvusvahelise noortenäituse toimumispaigana loob põneva kontrasti ajaloo ja kaasaja vahel nii vormis kui sisus ning esitab huvitava väljakutse nii kunstnikele kui näituse kujundajatele. Ühtlasi tõestab see, et Tallinna keskaegne vanalinn on elav ja avatud uutele julgetele ideedele ja vabale mõtlemisele.

Tänavuse teemaga tahab Eksperimenta! eri maade õpilasi ja õpetajaid julgustada uurima maailma teadusprisma kaudu, kasutama teaduse meetodeid loovtöö alguspunktina ja interpreteerima tulemusi kunsti kaudu. Triennaal aitab kaasa 21. sajandi ellujäämisoskuse – loova ja teaduspõhise mõtlemise – teadvustamisele ja praktiseerimisele noorte seas.

Kodulehekülg

Facebook

Postitatud