Kasulik kunst?! konkurss gümnaasiumi talentidele

Algus k.p.:
16.06.2021

Lõpp k.p.:
16.06.2021

Kasulik kunst?!  Suur kunstikonkurss gümnaasiumi talentidele

Konkursi tööde tähtaeg 16.06.2021! Konkursil osalemise ANKEET SIIN 

Osalema on oodatud loomingulised, erksad ja andekad keskkooliõpilased, keda huvitab tulevikuühiskonna paremaks ja targemaks kujutlemine ja loomine.

Osaleda võib mistahes meediumis kunstiteosega (maal, joonistus, graafika, skulptuur, installatsioon, foto, animatsioon, digitaalsed ja interdistsiplinaarsed teosed).  Oodatakse terviklikke, korralikult vormistatud teoseid ja seeriaid.

GRAND PRIX – 1000 EUR

Kunstikonkursi võidutöö eksponeeritakse Kumus

II koht – 200 EUR, III koht – 100 EUR

Ajal, mil meie elukeskkonna tulevik tundub väga ebakindel, soovib konkurss “Kasulik kunst?!” pöörduda järgmise põlvkonna võimekate noorte inimeste poole.

Kunstnikud on muudatusi, eetilisi ja poliitilisi pöördeid tajunud sageli erksamalt kui teised; nende roll ühiskonna probleemidele osutamisel, ohtudest ja ummikutest märku andmisel on väga oluline. Uus loominguliselt võimekate noorte põlvkond annab lootust, et lisaks hoiatamisele aitavad kunstnikud kujutleda täiesti uusi olemis- ja koosolemisviise, teistsuguseid maailmu, alternatiivseid kvaliteete.

Kunstivõistlus küsibki, milline maailm on kasulik mulle ja meile – mida tähendab mõiste “kasulik”? See ärgitab mõtlema  väljaspool harjumuspärase progressi pinget, annab sõna vabale loomingulisele mõttele.

Konkursile on oodatud igas žanris vabalt valitud fookusega kunstiteosed, mis võivad keskenduda kõigele sellele, mida praegused noored ja võimekad tuleviku professionaalid oluliseks peavad, enda ümber või endas märkavad.

 Kui teadet lugedes hakkas mõte tööle, tegutse – pane oma kunstiteos meie poole teele! 

 Teosed (maal, graafika, skulptuur, joonistus, fotoprint)  palume tuua hiljemalt 16. juuniks EKA fuajeesse valvelauda, Põhja pst. 7, 10412 Tallinn, või saata postiga (viimane saatmise kuupäev 16.06). Digitaalses formaadis teosed palume lisada failidena osavõtu ankeedile.

Konkursil osalemise ANKEET SIIN 

Küsimusi ootame aadressile kasulikkunst@artun.ee.  

Võitjad kuulutatakse välja hiljemalt 28. juunil.

Konkursile saadetud teostele palume järele tulla perioodil  26.06. – 1.07.
EKA töid posti teel ei tagasta.

Sündmus Facebookis.

Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud

GraafikaInstallatsioon ja skulptuurMaal Konkursid ja stipendiumidSisseastujale