Lauri Kiluski näitus “Süsteemne kaos” HOP galeriis

Algus k.p.:
05.10.2017

Lõpp k.p.:
24.10.2017

Lauri Kilusk
SÜSTEEMNE KAOS
5.10.-24.10.2017
Hop galerii
Tallinn
Neljapäeval 5. oktoobril kell 17.00 avatakse HOP galeriis Lauri Kiluski näitus SÜSTEEMNE KAOS.

Lauri Kilusk on Eesti Kunstiakadeemia õppejõud, kunstnik-keraamik kes on viimasel ajal pühendunud savi 3D printimisele.
Vormi ehitamine virtuaalses ruumis on täiesti omaette maailm miljoni erineva võimalusega. Mõned töövõtted on lihtsamad, teised jälle nõuavad suuremat pühendumist ning jõuavad parameetrilise disaini ja programmeerimiseni. Digitaalne maailm pakub ülimat täpsust, kuid samas – materjalil on oma tahe ja ulmeliselt kaunid objektid ekraanil võivad reaalses maailmas vajuda ebamääraseks klombiks. Savi on muutuv ja elav substans, mille lõpuni kontrollimine on võimatu ja ka mõttetu ülesanne.
On nauditav kuidas tuimast digitaalsest koodist tekib “elus” keraamiline ese. Köielkõndija konsentreeritusega jälgid uute kihtide ladestumist ja nende habrast tasakaalu. Ehitad oma õhulosse ja loodad, et need jäävad püsima. Väikesed ebakõlad lisavad asjale võlu. Võid kujutleda, et oled tuhat aastat vana ja jälgid, kuidas kasvavad stalakmiidid.
Tühjusesse tekib idee ja hakkab otsima teed materialiseerumise poole. See on silmale nähtav kaose ja korra võitlus.
/L.Kilusk/

Lauri Kilusk on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia keraamika osakonna aastal 2002 ja töötab käesoleval hetkel sealsamas meistrina. Ta on Asuurkeraamika Stuudio liige, kuulub Eesti Kunstnike Liitu ning Keraamikute Liitu. Viimase seitsmeteiskümne aasta jooksul on ta osalenud arvukatel näitustel Eestis ning mujal maailmas. Tema töid võib leida Eesti Tarbekunsti – ja Disainimuuseumi ning Hanyangi Ülikooli keraamika kollektsiooni kogudest.
Näitusi Hop galeriis toetavad Eesti Kultuurkapital ja Eesti Kultuuriministeerium.
Lisainfo:
Maria Valdma
HOP galerii
Jaga sõpradega:

Postitas Mart Vainre
Viimati muudetud

Näitused