Rundumi Prooviruum: Ann Mirjam Vaikla BEAUTY ON

Rundum Ann Mirjam veeb

Kolmapäeval 13. aprillil kell 18:00 avab Ann Mirjam Vaikla Rundumi Prooviruumis näituse ja etenduskunstide formaatide vahel balansseeriva installatsiooni “BEAUTY ON”. Näitus on avatud: 14. – 24. aprill 2016, N-P 12.00-18.00. Asukoht: Pärnu mnt. 154 (hoovimaja).

BEAUTY ON

… pommitamise jälgimine õhutõrjetornist oli võrreldamatu elamus ja ma pidin enda mõtteid pidevalt jubedasse tegelikkusesse tagasi kutsuma, et sellest pildist mitte kütkestuda: valgustuspommide lõhkemine […], plahvatusvälgatused ja neile järgnevad tulepilved, arvukad otsivad helgiheitjad ja nende põnev mäng, kui mõni lennuk valgusvihu haardesse jäi ja sellest pääseda püüdis, sekundipikkune tuleleek, kui lennuk pihta sai: apokalüpsis oli suurepärane.

. . .

Sünge atmosfäär valitses kesk seda salvavat suitsu, tahma ja leeke. Inimesi valdas kummaline hüsteeriline rõõmsameelsus, mida täheldatakse katastroofide puhul tihti.

Linna kohal laius suitsupilv umbes kuue tuhande meetri kõrgusele ja nii mattus see päise päeva ajal toimunud põrgulik stseen öisesse pimedusse.

– Albert Speer “Mälestused”

BEAUTY ON on teine osa teosele, mis valmis esmakordselt 2012. aastal Norra Teatriakadeemias toimunud grupinäituseks BEAUTY OFF. Groteski olemusele keskenduv ruumiinstallatsioon kompab tuttavliku ja tundmatu, häiriva ja nauditava, inimliku ja ebainimliku, tõelise ja fantastilise, koomilise ja jubeda, üleva ja madala piirimail.

Ann Mirjam Vaikla (s. 1990) on lõpetanud Norra Teatriakadeemia (Østfold University College) stsenograafia eriala 2015. aastal. Tema õpingud said alguse Eesti Kunstiakadeemiast, lisaks täiendas ta end Vilniuse ja Läti Kunstiakadeemiates. 2013. aastal sooritas ta erialase praktika kaasaegse kunstniku Ragnar Kjartanssoni juures Reykjaviki Linnateatris. Õpingute järgselt on ta osalenud grupinäitustel 6. Moskva Kaasaegse Kunsti Biennaalil, 13. Praha Kvadriennaalil ning Watermilli Keskuses New Yorgis. Käesolev näitus “BEAUTY ON” on kunstniku esimene isiknäitus.

Performer: Sandra Veermets

Konstruktsioon: Silver Roostik

Heli: Tarvi Kull ja Kaspar Kalluste

Valgus: Siim Porila

Näitust toetab: Eesti Kultuurkapital

Rundumi tegevust toetab Eesti Kultuuriministeerium

Erilsed tänud: Kulla Laas, Urmo Vaikla, Tüüne-Kristin Vaikla, Sandra Veermets, Silver Roostik, Siim Porila, Tarvi Kull, Kaspar Kalluste

Lisainfo:

www.vaiklastudio.ee/annmirjam

www.rundumspace.com

www.facebook.com/rundumspace/

Postitas Solveig Jahnke
Viimati muudetud