Tartus näitus „Las ma räägin sulle iseendast“

Tartus näitus „Las ma räägin sulle iseendast“

20.02 – 7.03.2015

Galerii „Noorus“, Tartu, Riia 11

Kunstnikud: Marten Esko, Lilian Hiob, Pille-Riin Jaik, Helena Keskküla, Aili Maarja, Liis Pajuväli, Sven Parker, Hanna Piksarv, Liisi Tamm, Grisli Soppe, Kristina Õllek

Kuraator: Siim Preiman

Kujundus: Stuudio LE 60

Reedel, 20. veebruaril kell 18:00 avatakse Tartus galerii “Noorus” keldrikorrusel näitus “Las ma räägin sulle iseendast”, kus näituseruum moondub eelarvamusteta keskkonnaks, milles vaadelda eksponeeritud kunstiteoste isiklikke algimpulsse. Rännates kunstnike teadvuste eri tasanditel saab aimu retseptsiooni, publiku, töö, eneseväljendamise vajaduse ning paljude teiste faktorite rollist noore kaasaegse kunstniku loomeprotsessis.

Facebooki üritus: https://www.facebook.com/events/435289219961728/?fref=ts

NB! Piisava hulga soovijate korral läheb Tallinnast Tartusse otse avamisele ka buss, mis toob hiljem Tallinnasse tagasi. Bussikoht maksab 10€. Huvi korral kirjutada meiliaadressil siim.preiman@gmail.com.

Näituse viimasel päeval, 7. märtsil toimuvad publikuüritused:

12:00 Siim Preimani kuraatorituur

14:00 Hanna Piksarve performance “Joonistused lugudest”

Näitusega kaasnevad infotrükised ja audiogiid.

Lõik kuraatoripositsioonist:

“Käesoleval näitusel jaguneb kunstniku „mina“ tinglikult kolmeks tasandiks: vaimne, kehaline ja kogemuslik. Selline jaotus on muidugi meelevaldne. On raske leida kunstiteost, mis lähtub vaid ühest minatasandist. Ühiskondlikke teemasid käsitledes pärineb aines küll kogemuslikust ruumist, kuid tõlgendus sõltub vaimsest. Kehast lähtudes pakub tõlgendamiseks vajaliku konteksti üks kahest: teadvustatud vaimsus või kogemuslik, keha vahetult ümbritsev ruum. Nii käituvad kõik tasandid kordamööda lähtepunktide ja kontekstidena ega püsi kunagi ühes rollis kauem kui vaja. Sellest tulenevad ka näitusemarsruutide kattuvused, mis tõestavad, et kunsti puhul ei ole olemas ainuõiget lugemisviisi. Näitusel osalevate kunstnike kollektiivsesse alateadvusesse sukeldudes aitab sõna meid vaid teatud maani, misjärel narratiiv taandub ning annab teed tajudel ja kogemustel põhinevale lugemisele.”

Toetajad: Eesti Kultuurkapital, Proplastik OÜ, RABA käsitööõlu, Craft Õllepood,

Tänud: Jörgen Aav, Marika Agu, Viktor Gurov, Hanna Linda Korp, Joosep Norma, Kati Saarits

küsimustega pöörduda: siim.preiman@gmail.com

ps!

Postitatud