Tänavu lõpetab Eesti Kunstiakadeemia üle kahesaja loovisiku, kultuuririkastaja ja ettevõtja

Täna, 20. juunil antakse pidulikel aktustel Eesti Kunstiakadeemia diplomid üle 222-le ülikooli lõpetajale – arhitektidele, disaineritele, kunstnikele, kunstiteadlastele, kunstiõpetajatele, kriitikutele, kuraatoritele, muinsuskaitsjatele, restauraatoritele, urbanistidele ja linnaplaneerijatele, tootearendajatele, leiutajatele ja ettevõtjatele jpt.

Paljud neist on juba õppetöö vältel aktiivselt osalenud Eesti ühiskonna, sj kultuuri rikastamises ja majanduse arendamises, nende seas näiteks Uue Maailma seltsi üks asutajatest ja kogukonna aktivist-arhitekt-unistaja Marten Kaevats, kultuuripreemia laureaadid Karel Koplimets (OÜ Visible Solutions), Köler Prize’i nominendid ja laureaadid (nt Flo Kasearu, Karel Koplimets), Eesti esindajad rahvusvahelistel festivalidel, konkurssidel, näitustel ja auhindadega pärjatud video- ja filmikunstnikud (Anu-Laura Tuttelberg, Aap Kaur Suvi jt), Noore Kunstniku preemia võitjad (Marianne Jõgi, Kristina Õllek), mitmete ettevõtete asutajad, disaini- ja arhitektuuripreemiate ja -tellimuste võitjad ja ühiskonnategelased.

Palju õnne, indu, inspiratsiooni ja julgust kõigile lõpetajatele!  Eesti Kunstiakadeemia on uhke ja õnnelik oma üliõpilaste sitkuse, sotsiaalse aktiivsuse ja teotahte üle.  Vivat Akademia! Sit aedificemus!


VABADE KUNSTIDE TEADUSKOND

Kunst

1.  Georg-Johan Elm

2.   Maria Generalova

3.   Kristiina Jakimenko 

4.   Kristi Kangilaski 

5.   Jevgeni Krassi 

6.   Kaarel Kütas 

7.   Madli Lavin 

8.   Helen Loit 

9.   Katarina Meister 

10. Eva Mägar

11.  Mats-Laes Nuter

12.  Alina Orav

13.  Berit Pajula

14.  Evelina Karina Potapski

15.  Kersti Põldveer

16.  Ede Raadik

17.  Maris Rebane

18.  Oire Sova

19.  Aap-Kaur Suvi

20.  Heli-Maarja Varvas

Fotograafia

21.  Kulla Laas

    22.  Aap Tepper

    23.  Mari Volens

    24.  Kristina Õllek

    Stsenograafia

    25.  Inna Fleišer

      26.  Katarina Klett

      27.  Anni Lindal

      28.  Annika Lindemann

      29.  Kristina Lõuk

      30.  Piia-Berta Piir

      31.  Maarja Rõivassepp

      32.  Liis Serk

      33.  Getter Vahar

      34.  Triin Valvas

      DISAINITEADUSKOND

      Keraamika

      35.  Ksenja Kuligina

        36.  Sofja Markarova

        37.  Ene Raud

        38.  Sander Raudsepp

        39.  Ekaterina Sokolovskaya

        40.  Maria Sopina

        Klaasikunst ja –disain

        41.  Mikk Jäger

          42.  Darja Popolotova

          43.  Caspar Sild

          44.  Maria Tamm

          Ehte- ja sepakunst

          45.  Maria Kadarpik

            46.  Kairin Koovit

            47.  Siim Kuusemäe

            48.  Hanna Laur

            49.  Anneli Oppar

            50.  Ruta-Raivara Petronyte

            51.  Triin Pukk

            52.  Heiki Zvorovski

            53.  Liis Tamm

            54.  Ihan Toomik

            Tekstiilidisain

            55.  Anu Ernits

              56.  Heli Haav

              57.  Kristin Kallas

              58.  Sandra Pihlak

              59.  Lee Sakk

              60.  Ilona Tell

              Moedisain

              61.  Anna Babošina

                62.  Kirthy Kold

                63.  Liisa Orgna

                64.  Marion Tel

                Nahakunst, aksessuaari- ja köitedisain

                65.  Mari-Lii Hirsik

                  66.  Maija-Britta Laast

                  67.  Mari Maripuu

                  68.  Elis Teterin

                  Tootedisain

                  69.  Triin Maripuu

                    70.  Mihkel Emil Mikk

                    71. Ragnar Plinkner

                    72.  Kersti Rimmeld

                    73.  Henry-Hermann Stahl

                    74.  Piret Uustal

                    Graafiline disain

                    75.  Taavi Aher

                      76.  Allan Appelberg

                      77.  Gert Gutmann

                      78.  Janno Killing-Jaago

                      79.  Laura Nõmmik

                      80.  Katrin Nõu

                      81. Walter Piirmets

                      82.  Erin Tooma

                      83.  Martin Veisman

                       

                      KUNSTIKULTUURI TEADUSKOND

                      Kunstiteadus

                      84.  Elise Eimre

                        85.  Marten Esko

                        86.  Minni Hein

                        87.  Helen Ikla

                        88.  Eva-Erle Lilleaed

                        89.  Tiiu Parbus

                        Muinsuskaitse ja restaureerimine

                        90.  Triin Aare

                          91.  Eva-Maria Aitsam

                          92.  Lea Laidra

                          93.  Ott Allan Mahlapuu

                          94.  Grete Nilp

                          95.  Grete Ots

                          96.  Triin Ploom

                          97.  Maarja Ruut

                          98.  Hanna Selvet

                          99.  Marie Vinter

                          100.  Helen Volber 

                           

                          ARHITEKTUURITEADUSKOND

                          Sisearhitektuur ja mööblidisain

                          101.  Johanna-Lisete Alling 

                            102.  Ines Haak 

                            103.  Helen Hendrikson 

                            104.  Lisete Kivimägi 

                            105.  Kaur Käärma 

                            106.  Kadri Ruusna 

                            107.  Elisa Vanaselja 

                             

                            AVATUD AKADEEMIA

                            Vabad kunstid

                            108.  Marilyn Jeeser 

                              109.  Lembe Keskpaik 

                              110.  Liisa Kivi 

                              111.  Asse Kook

                              112.  Anu Koppel 

                              113.  Eve Mahhov 

                              114.  Kadri Pihlakas 

                              115. Signe Pokk 

                              116. Kristiina Pähn 

                              Kujunduskunst

                              117.  Ruth Ehandi 

                                118.  Mari-Liis Hallik 

                                119.  Kati Katkosilt 

                                120.  Brit Markus 

                                121.  Mirjam Tammepuu 

                                Moestilistika

                                122.  Eva-Liisa Hanson 

                                  123.  Margaret Kodusaar 

                                  124.  Ketlin Kütt 

                                  125.  Lee Pärlioja 

                                  126. Jekaterina Škurd 

                                  Graafiline disain

                                  127.  Lea Armväärt 

                                    128.  Svetlana Artjušenko 

                                    129.  Sergei Filatov 

                                    130. Magnus Haravee 

                                    131. Andrei Katajev 

                                    132. Siim Kiissel 

                                    133. Tuuli Rasso 

                                    134. Julia Rusakova 

                                    135. Riina Rüütel 

                                    136. Jane Sipelga 

                                    137. Sandra Stumbur 

                                    138. Inna Šorohhova 

                                    139. Ljubov Zaguljajeva 

                                    140. Eneli Toppa 

                                    141. Julia Vetik 

                                    142. Olga Õnnesepp 

                                    MAGISTRIÕPPE LÕPETAJAD:

                                    ARHITEKTUURITEADUSKOND

                                    Arhitektuur ja linnaplaneerimine

                                    1. Marja-Liisa Aasvee 

                                    2. Mari Hunt 

                                    3. Jaan Jagomägi  

                                    4. Alvin Järving 

                                    5. Marten Kaevats 

                                    6. Eva Kedelauk 

                                    7. Egon Metusala 

                                    8. Taavi Põlme 

                                    9. Mikk Pärdi 

                                    10. Maie Raud 

                                    11. Kristiina Remmelkoor 

                                    12. Kadri Sauemägi 

                                    13.  Olli Tapani Tallbacka 

                                    14.  Tanno Tammesson 

                                    15.  Siim Tiisvelt 

                                    16.  Kevin Villem 

                                     

                                    VABADE KUNSTIDE TEADUSKOND

                                    Kunst

                                    1. Gudrun Heamägi 

                                    2. Henri Hütt 

                                    3. Marianne Jõgi 

                                    4. Flo Kasearu 

                                    5. Karel Koplimets 

                                    6. Liisa Kruusmägi 

                                    7. Maigi Magnus 

                                    8. Susanna Emilia Salama 

                                    9. Katrin Sarapuu 

                                    10. Tiina Soot

                                    Stsenograafia

                                    11.  Henry Griin

                                      12.  Ele Krusell

                                      13.  Sander Põldsaar

                                      Animatsioon

                                      14.  Idil Deniz Karabay

                                        15.  Zane Oborenko

                                        16.  Anu-Laura Tuttelberg

                                        DISAINITEADUSKOND

                                        Disain ja rakenduskunst

                                        17.  Sandra Allemann

                                          18.  Artjom Babitski

                                          19.  Nils Hint

                                          20.  Rainer Kaasik-Aaslav

                                          21.  Karin Kallas

                                          22.  Joanna Kivihall

                                          23.  Maris Loitmets

                                          24.  Anneli Metsmaa

                                          25.  Marta Moorats

                                          26.  Rita Randmaa

                                          Tootedisain

                                          27.  Raili Keiv

                                            28.  Anti Laanemaa

                                            29.  Ingela Viks

                                             

                                            ARHITEKTUURITEADUSKOND

                                            Sisearhitektuur ja mööblidisain

                                            30.  Kaiko Kerdmann

                                              31.  Ingrid Carolina Marin Lukats 

                                              32.  Katy Seppel

                                              33.  Õnnela Soidra

                                              34.  Tuuli Trei

                                              Urbanistika

                                              35.  Siri Ina Ermert

                                                36.  Kaija-Luisa Kurik

                                                37.  Ulla Männi

                                                38.  Triin Pitsi

                                                39.  Sander Tint

                                                40.  Regina Viljasaar

                                                 

                                                KUNSTIKULTUURI TEADUSKOND

                                                Kunstiteadus

                                                41.  Triin Loks

                                                  42.  Annika Toots

                                                  Restaureerimine ja muinsuskaitse

                                                  43.  Johanna Lamp

                                                    44.  Elle Lepik

                                                    45.  Kärt Pauklin

                                                    46.  Anu Seidla

                                                    47.  Sille Siidirätsep

                                                    48.  Mariliis Vaks

                                                     

                                                    Kunstiõpetaja

                                                    49.  Kalli Kalmet

                                                      50.  Jane Raud

                                                      51.   Silvia Reinpuu

                                                      52.  Maarja Selli

                                                      53.  Kadriann Soosaar

                                                      Kunst ja kultuuriantropoloogia

                                                      54.  Helen Adamson

                                                        55.  Eliisa Ehin

                                                        56.  Bianka Marran

                                                        57.  Kristin Raup

                                                        58.  Silja Saulep

                                                        59.  Tanel Tsirgu

                                                        DOKTORIKRAADI LAUREAADID

                                                        Kunstiteadus

                                                        1. Sirje Helme

                                                        Muinsuskaitse ja restaureerimine

                                                        2. Hilkka Hiiop

                                                        3. Urve Sinijärv

                                                        4. Riin Alatalu

                                                        Kunst ja disain

                                                        5. Liina Keevallik

                                                        Eesti Kunstiakadeemiast 

                                                        Eesti Kunstiakadeemia on Eesti kunsti, visuaalkultuuri ja keskkonna kujundaja ja mõtestaja, olles 1914. aastast katkematult tegutsenud ainsa kunsti-, disaini-, arhitektuuri- ning kunstikultuurialast kõrgharidust andva avalik-õigusliku ülikoolina. Eesti Kunstiakadeemia pürgib oma valdkondades juhtivaks rahvusvaheliseks innovaatiliseks kompetentsikeskuseks. EKA tegeleb peale aktiivse õppe-ja teadustöö ka loometööga ning pakub Avatud Akadeemia kaudu elukestvat õpet. Eesti Kunstiakadeemias õpib hetkel üle 1300 tudengi, kellest mitmed täiendavad end õppetöö vältel väliskõrgkoolides. EKA teeb koostööd ligi 100 välisülikooliga ning on mitmete rahvusvaheliste võrgustike liige. Lisateavewww.artun.ee

                                                        — 
                                                        Solveig Jahnke
                                                        Kommunikatsioonijuht
                                                        Eesti Kunstiakadeemia
                                                        Estonia pst 7/Teatri väljak 1
                                                        Tallinn 10143
                                                        Tel +372 6 267 111
                                                        Mob +372 56 26 4949

                                                        Head of Communications
                                                        Estonian Academy of Arts

                                                        Jaga sõpradega:

                                                        Postitas Kunstiakadeemia
                                                        Viimati muudetud

                                                        Haldusosakond