Arhitektuur

Arhitektuuriteaduskonna kava

Arhitektuuriteaduskonnas on 2 osakonda, mis mõlemad ootavad avatud uste päeval külalisi:

Arhitektuuri osakond (sh urbanistika), Pikk tn 20

Sisearhitektuuri osakond, Nunne tn 16

Arhitektuur ja linnaplaneerimine

Pikk tn 20 (Kanuti Gildi SAALi maja), III korrus

24. märtsi suurel avatud uste päeval saab Pikal tänaval EKA arhitektuuriosakonnas vastused kõikidele küsimustele, mis sisseastujal tekkida võivad. Millised oskusi arhitekti ja linnaplaneerija haridus pakub? Mida EKA arhitektuuriosakonna lõpetanud arhitektid täna teevad? Mida osakonnas täpsemalt õpetatakse? Milline on arhitektikutse tulevik, millised võimalused lõpetanutele avanevad? Mille kallal tudengid EKAs õppides kätt saavad proovida? Kuidas näeb välja arhitektuuritudengi päev? Avatud uste päeval avame EKA arhitektuuri ja linnaplaneerimishariduse erinevad tahud ja laseme kõigil huvilistel piiluda uste taha.

PROGRAMM

10.00-12.00

Tule istu arhitektuuritudengi kõrval loengus, seminaris või praktikatunnis. Kui sa praegu veel aru ei saa, mida mingi joonis või valem tähendab, ära muretse – ka tänaste kõrghoonete loojatel ja väändesse pööratud majade autoritel on kunagi olnud sama tunne.

12.00-13.15

Sissejuhatus EKA arhitektuuriharidusse, dekaan prof Toomas Tammis

Osakonna vilistlased arhitektuuribüroost KUU räägivad oma tööst EKA uue maja projekteerimisel

Narva linnaarhitekt Ivan Sergejev jagab võrdlevat kogemust Eestis ja USAs õppimisest

Arhitektuuritudengid võtavad jutuks arhitektiõpingud üliõpilase pilgu läbi

13.15-13.30: Toitev arhitektuur: struktuurikompositsiooni maitsvaid alustõdesid jagab toidukunstnik Teele Nöps.

13.30-14.30: Arhitektuuritudengite korraldatud ekskursioonid Pika tänava majas: ülevaade sellest, mida kus tehakse ja hea võimalus tudengitelt küsimusi küsida;

Samal ajal tutvustavad arhitektuuri ja linnaplaneerimise ning urbanistika MAGISTRIÕPINGUID professorid Andres Ojari ja Maroš Krivy ning Linnalabori liige, urbanistikaüliõpilane Maria Derlõš ja vilistlane Kaur Sarv..

14.30-15.00 osakonna saalis EKA 3D Lab: arhitektuuri uuem, eksperimenteeriv pool avab oma telgitagused: algoritmilise arhitektuuri eestvedajad 3D Labori juhataja-arhitekt Martin Melioranski ja teadur-arhitekt Renee Puusepp.

15.00-15.30 Eksperimentaalne arhitektuur: räägivad EKAs õppinud ja Viinis diplomeeritud noored eksperimentaalse suuna eestkõnelejad ning praktikud, arhitektid Sille Pihlak ja Siim Tuksam. 

Avatud aken otse KALABAARi – sisearhitektuuri osakonna köögipool

Avatud uste päeval sulgeb EKA sisearhitektuuri osakond kõik oma uksed. Köögipoolele nii otseses kui ka kaudses mõttes saab sisse astuda aga läbi Nunne tn 16 asuvate akende.

Kuuetunnise programmi jooksul, mille täidavad sel aastal sajaprotsendiliselt tudengid, saab korralikult süüa: eelroast desserdini, läbiv komponent roogades on kala. Päeva jooksul astuvad lavale osakonna säravamate erialaprojektide autorid esmakursuslastest magistrantideni.

Eriti soovitame end salamisi möllida köögitoimkonna liikmeks. See on ruum, kus kuuleb kõige magusamat telgitagust teavet. Samal põhjusel on ehk arukas kaasa võtta ka saunalina, et pärast ametliku osa lõppu tänaste õppuritega koos leili võtta.

AJAKAVA

EKA sisearhitektuuri osakond

Nunne 16, Tallinna vanalinn

12:00 Osakonna aknaid avava installatsiooni “Laine” avamine. Lahenduse loonud tudengid räägivad kontseptuaalsest ideest ja tehnoloogilisest teostusest

12:30 EELROOG: Saaremaa suitsukala (püütud, valmistatud ja serveeritud II kursuse tudengite poolt)

13.00 Soomaa ja Emajõe Suursoo: I kursuse tudengid tutvustavad Soomaa range režiimiga joonistuslaagrit ning esitlevad Emajõe Suursoosse projekteeritavaid metsaonnide esmaseid ideid.

13:30 SUPP: metsik uhhaa (valmistatud ja serveeritud I kursuse poolt)

14:00 Metsa kõlakojad. Lahenduse autor räägib, miks ja kuidas Eesti metsamüha üle maailma kuuldavaks teha.

14:30 KLASSIKALINE KALAPRAAD (serveerivad ja tutvustavad osakonna magistrandid)

15:00 Ideest prototüübini 48 tunniga. Garage48 disaini-erisündmusest ja valminud lahendustest räägivad Kuupesa, Chairdobe jt projektide meeskonnad.

16:00 Kohvipaksust valatud mööbel. Kevadel magistritööd kaitsev tudeng räägib kohvikujääkidega eksperimenteerimisest ja osakonna materjalilaborist.

16:30 KALAKOOK (küpsetavad ja serveerivad III kursuse pagarid)

17:00 Poliitiline saun: Magistrandid räägivad osakonna kilesaunas magistriainest “Poliitiline ruum” ja presenteerivad järjekordset pop-up sauna projekti, mis tudengite poolt äsja Palestiinasse rajati.

17:30 avatud leilivõtud osakonna sauna lavalaudadel

Aknad sulguvad kell 18:00

Postitas

Viimati muudetud