22. august 2016 —
31. august 2017

Hetkel 2016/17 akadeemiline kalender

2016/2017 ÕPPEAASTA

2016/2017 õa akadeemiline kalender avaneb pdf trükifailina siin lingil

August 2016
15 – 19 Akadeemilise puhkuse (omal soovil) avalduste esitamine õppeosakonda koos erialaosakonna kooskõlastusega
22 Üliõpilaste staatuse fikseerimine ÕIS-is

30.8 – 2.9

Sissejuhatav nädal esmakursuslastele

30.8 – 2.9

Ülemajaliste vabaainete valimine sügissemestriks

September 2016
2 Avaaktus
2 VÕTA taotluste õppeosakonda esitamise tähtaeg
5 Sügissemestri õppetöö algus
6 – 9 Doktoriõppe infotund ja IT-koolitus
15 Vahetusõpingute ja välispraktika taotlemise tähtaeg (perioodiks 2017 kevad)
30 Doktoriõppe lepingute sõlmimise tähtaeg
30 Doktoriõppe individuaalsete õppeplaanide esitamise tähtaeg
30 Doktoranditoetuse avalduse esitamise tähtaeg
Oktoober 2016
15 Tasuliste üliõpilaste sügissemestri õppeteenustasu I osa maksmise tähtaeg
November 2016
11 Doktorikooli konverentsi teeside esitamise tähtaeg
Detsember 2016
1 Tasuliste üliõpilaste õppekulude hüvitamise II osa maksmise tähtaeg
1 Talvisel kaitsmisperioodil kaitsmise sooviavalduse tähtaeg
7 Doktorikooli konverentsile registreerumise tähtaeg
12 Doktorikooli konverents
19 – 23 Eriala hindamiste nädal
20 Üldteooria ainete hindamisprotokollide esitamise ja kinnitamise tähtaeg ÕIS-is
24 Algab talvevaheaeg
Jaanuar 2017
8 Talvevaheaja lõpp
9 Üldteooria ainete järeleksamite päev
9 IV aasta doktorantide atesteerimise dokumentide esitamine
9 -13 Akadeemilise puhkuse (omal soovil) ja õpingute pikendamise avalduse esitamine õppeosakonda koos erialaosakonna kooskõlastusega
9.1 – 29.4 Magistritöö teostamine
10 – 20 Õppetöö eriala valikainetes (2 nädalat)
12 – 15 Ülemajaliste vabaainete valimine kevadsemestriks
18 Sügissemestri hindamisprotokollide kinnitamise tähtaeg ÕIS-is (v.a jaanuari eriala ained)
20 Üliõpilase staatuse fikseerimine ÕIS-is
22 Sügissemestri lõpp
23 Kevadsemestri algus
23 IV aasta doktorantide atesteerimine
23 – 27 Lõputööde kaitsmine
27 VÕTA taotluste esitamise tähtaeg
Veebruar 2017
15 Doktoritöö eelretsenseerimisele esitamise tähtaeg
15 Tasuliste üliõpilaste õppeteenustasu kevadsemestri I osa maksmise tähtaeg
Märts 2017
1 Vahetusõpingute ja välispraktika taotlemise tähtaeg (perioodiks 2017-2018 sügis/aasta)
Aprill 2017
3 Tasuliste üliõpilaste õppeteenustasu (kevadsemestri II osa) maksmise tähtaeg
Mai 2017
8 – 12 Õppetöö eriala valikainetes
15 – 19 Eriala hindamiste nädal
22 – 26 Akadeemilise puhkuse (omal soovil) või õpingute pikendamise avalduse esitamise tähtaeg lõpukursuste üliõpilastele, kes ei kaitse mõjuvatel põhjustel lõputööd (välismaal õppimine ja /või välismaal praktika sooritamine õpingute jooksul)
25 Lõpukursuse üliõpilaste hindamisprotokollide esitamise ja kinnitamise tähtaeg ÕIS-is
29.5 – 14.6 Lõputööde kaitsmine
29.5 – 27.8 Praktikad (v.a lõpetajad)
Juuni 2017
2 I-III aasta doktorantide atesteerimise dokumentide esitamise tähtaeg
15 – 16 I-III aasta doktorantide atesteerimine
20 Kevadsemestri hindamisprotokollide esitamise ja kinnitamise tähtaeg ÕIS-is
21 Lõpuaktused
22 Doktoritööde eelretsenseerimisele esitamise tähtaeg
22 Kevadsemestri lõpp
23.6 – 27.8 Suvevaheaeg
Juuli 2017
August 2017
21 – 25 Mõjuvatel põhjustel kevadel kaitsmata jäänud lõputööde kaitsmine
28 2017/2018. õppeaasta sügissemestri algus
10. november 2016 —
27. jaanuar 2017

Valencia

Hetkel EKA doktorant Varvara & Mar näitus Kameeleon Valenicas

10. novembril avasid Varvara & Mar isikunäituse nimega Kameeleon Valencia kunsti- ja kultuurikeskuses La Rambleta (Hispaania). Näitus jääb avatuks kuni 27.jaanuar 2017.

Maailm on tänapäeval üha rohkem ühendatud ja samas lõhestatud. Globaliseeritud maailma eesotsas on majandus- ja poliitilised ühingud nagu G7, Euroopa Liit ning ka domineerivad riigid. Selle tulemuseks on sarnane tarbimismuster üle kogu maailma. Internet võimaldab kohest infovahetust ja levitamist tehes iga kasutaja üheks globaalse võrgu osakeseks. Seega, enamus meist peab end ’maailma kodanikuks’, kes jälgib rahvusvahelisi uudiseid, moetrende, kultuuri ja reisib. Aga kohalikud ja rahvusvahelised majanduspoliitikad on põhjustanud ka ühiskonna lõhestumise, mille tulemuseks on riikide piiride kinnipanek ja ksenofoobia tõus.

Näitusel Kameeleon Varvara Guljajeva (sünd. Tartus, 1984) ja Mar Canet (sünd. Barcelonas, 1981) uurivad vastukäivat rahvusliku identiteedi küsimust globaliseeritud ja kriisiderohkes maailmas. Kunstnikud mängivad lippudega ning uputavad näituseruumid nendesse, küsides nende tähendust, jõudu, püsivust, sõltuvust ja domineerivust.

Näitus koosneb kolmest kunsitöödst: ’Kameeleon’, ’Üks lipp iga päev’ ja ’Kes on järgmine?’.

Varvara & Mar (http://var-mar.info/) Tallinnas tegusev rahvusvaheline kunstnike duo alustas oma koostööd 2009. aastal. Nende töid on näidatud erinevatel rahvusvahelistel näitustel ja festivalidel. 2014.aastal teostas kunstnike duo Google ja Barbican London tellimustöö, mis on osa Digital Revolution näitusest. Samuti on kunstnikud edukalt osalenud avaliku ruumi kunstikonkursitel olles finalistid Sydney linna hankes Green Square Library and Plaza, pälvinud esimese preemia NUKU teatri kunstikonkursil ja kolmandad preemiad Pronksi 12 ja Põlva Gümnaasiumi omadel.

Varvara & Mar kunstipraktika peegeldab digiajastut, on tihtipeale kineetiline ja interaktiivne. Oma uudsete ideede teostuseks kunstnikud kasutavad ja arendavad kaasaja tehnoloogiat.

Näitusekataloogiga saab tutvuda siin: https://www.dropbox.com/s/lt4ujw30856k788/Camale%C3%B3n_cat%C3%A1logo%20exposici%C3%B3n.pdf?dl=0

La Rambleta: http://es.larambleta.com/eventos/ver/camaleon-varvaraandmar

Varvara & Mar: www.var-mar.info

Kontakt:

Varvara Guljajeva

58178424

varvarag@gmail.com

29. mai 2016 —
31. jaanuar 2017

Tali disainipood, Kotzebue 33, Tallinn

Hetkel Hüpe värskesse Eesti aksessuaaridisaini

Aksessuaarinäitus “HÜPE/HYPE”

Tali disainipood (aadressil Kotzebue 33)

29. mail kell 15.00 avatakse Tallinnas Tali disainipoes noorte disainerite näitus Hüpe/Hype, mis kutsub mõnusale pärastlõunasele peole värsket ehte- ja aksessuaariloomingut uudistama. Kõik tooted on valminud Tanel Veenre ja Helene Vetiku juhendamisel Eesti Kunstiakadeemia magistrantide poolt koostöös Tali disainipoega.

„TALI on endale eesmärgiks seadnud pakkuda disainiteadlikule külastajale alati värskeimat ning unikaalset valikut Eesti disainimaastikult, Nähes EKA magistritudengite ideede arengut reaalseks tooteks on rõõm tõdeda, et silmapaistvaid noori disainereid tekib aina juurde – õpilased on väga põhjalikud ja teadlikud oma valikutes nii materjali kui ka kontseptsiooni osas, aksessuaarid on leidlikud, originaalsed ning detailideni viimstletud.“

„On hea meel, et EKA magsitritudengid ei ole tulemust luues mõelnud vaid Eesti kontekstile – tegu on potentsiaalsete toodetega, mis rikastavad ning pakuvad tugevat konkurentsi rahvusvahelisele disainiskeenele,“ sõnab Lilian Hiob

Seekord on näitus toodud tavapärasest kunstigaleriist hoopis praktilisemasse keskkonda ning lisaväärtust pakub võimalus kõiki tooteid ka kohapeal soetada. Esmaesitlusele tulevad 23 tudengi tööd, mille seast leiab nii taaskasutusprintsiipidel valminud praktilisi aksessuaare kui ka väärismetallidest ehteid. Need on taskupärased tooted, mis mõeldud igapäeva kasutamiseks või kingituseks, pretensioonitult lihtsad ideed.

TOKEN on multifunktsionaalne unisex pross disainer Maria Kahnwailerilt, mille inspiratsiooniallikaks on Kandinsky disainiteooria. Toodet saab kasutada prossi, juuksenõela või lipsuna.

Maarja Roolahe KAMPSUSS. Kampsunite varrukatest kombineerituna mööblitööstuse nahajääkidega on toodetud hubased sussid, millest iga eksemplar on kordumatu!

Stiilse ja väljapeetuna mõjub nahakunstitudengi Maria Nauri nahast, tammepuidust ning uksehingedest valmistatud vööde sari HING.

Ning iga moodsa kassi must have! NURRUM käsitöövildist kassipesa, mille autoriks Toomas Mäelt.

Rohkem infot ürituse ja näituse kohta leiab näoraamatus lehel https://www.facebook.com/events/232293313806085/

Värske elektroonilise muusikaga paitab kõrvu Eerik Kändler (SU-MU). Värsket meeleolu aitavad luua päikeseline Mokai siider ning kohvimeeli kõigutab gurmeekohviga Coffee People. Maitsemeeli värskendavad No Bananas maasikatuutud ning Taarapõllu talu marjakrõpsud ja Lõunapiima juust.

28. aprill 2016 —
1. mai 2017

Restoran Al Bastione

Hetkel Vilve Undi Hõbenõela kollektsioon Promenaad Restoran Al Bastiones

Restoran Al Bastione avab pidulikult moefotonäituse HÕBENÕEL, kus esitlusele tuleb ka moekollektsioon PROMENADE.Neljapäeval, 28. Aprillil kell 18.00 jõuab avalikkuse ette taaskord Vilve Undi loodud näitus HÕBENÕEL, mis sel korral jääb restorani silmailu pakkuma terveks aastaks.Vilve Unt on olnud kauaaegne Eesti Kunstiakadeemia moedisaini osakonna professor ja Avatud Akadeemia moestilistika õppekava juht, kes moetudengite koolitamise kõrvalt on viimastel aastatel aktiivselt esinenud oma loominguga moenäitustel ja moekollektsioonidega Tallinn Fashion Week’i üritustel.Avar ja valgusküllane Itaalia restoran Al Bastione on just ideaalne paik, kuhu tulla nautima Tallinn Fashion Weeki’i poolt auhinnatud võidukollektsiooni. Restoran ise on tuntud oma ehedate kiviahju pitsade ja hõrkude grillroogade poolest. Maja auks ja uhkuseks on aga loomulikult võimas puuküttega kiviahi, mis tagab pitsadele itaalialikult krõbeda tulemuse.Vilve Unt peab oma loomingu juures oluliseks pikaaegset elukogemust moevaldkonnas ning sellest tulenevat kindlust muutuvate moevoolude keskel iseendaks jääda. Selliselt positsioonilt sündinud kollektsioonid on autori arvates loodud üheks hetkeks moelavale, kuid kunstina eksponeerimiseks hiljem näitusesaalis. Läbi fotolavastuste ongi võimalik moekollektsioonide “hinge” paremini vaatajani tuua.Fotoseeriate autor on tuntud moefotograaf Maiken Staak. Esitlemisele tuleb ka kudumite kollektsioon “PROMENADE” ehk jalutuskäik koos viimaste aastate loomingu ja uue moekollektsiooniga, mis seguneb juba looduga ja edastab ajas kestma jäänud väärtusi. Moekollektsioone täiendavad Ülle Kõutsi ehted, mis on teostatud tehnikas romantilise nimega “Marriage of Metals”. Autoriehteid iseloomustab minimalistlik väljendusviis ja peen joonegeomeetria.Lisainfo:Vilve UntTel: 53 422 773 E-mail: vilve.unt@artun.eeKristiina KajanduTel: 5117657E-mail: kristiina@albastione.ee

13. detsember 2016 —
24. jaanuar 2017
Kell 17.30 - 20.30

Estonia pst. 7, ruum 342

Hetkel “PUHAS” JOONISTAMINE 13.12.2016-24.01.2017

„Puhas“ joonistamine ehk tähelepanuvõime arendamine joonistamise kaudu.

Kursusele on eriti oodatud need, kes arvavad, et ei oska üldse joonistada, kui ka kogenud tegijad, kes soovivad tegusat pausi, et tuulutada ja tiibu sirutada.

Laseme oma tähelepanuvõimel vabalt areneda – joonistame ümbritsevat nii nagu koopiamasin valgustab originaali, vasakult paremale, jäädvustades kõike, mis parasjagu vaateväljas, sellisena nagu maailma parasjagu näeme. Puhkame kõigest, mis eeldab tulemust, oskusi, osavust ja loomingulisust – joonistame järjest just nii palju kui parasjagu jõuame.

Analüüsime tehtud joonistuste puhul eelkõige muljeid läbitud protsessist ja seda, mis suundades on tähelepanuvõime iga joonistusega arenenud. Leiame üles igaühe eripärad ja kalduvused ning vaatleme neid lähemalt edasi joonistades. Kas nad haihtuvad või hoopis võimenduvad?

Kursuse tulemuseks on ekspositsioon joonistustest, omamoodi visuaalne jäädvustus meie tähelepanuvõime hetkeseisust. mis annab eelkõige pildi igaühe (seni varjatud) potentsiaalist.

Juhendaja: Allan Kukk, EKA raamatu ja vabagraafika

Aeg: 13, 20 detsember 2016 ja 10, 24 jaanuar 2017

Koht: Estonia pst. 7, ruum 342

Maht: 20 õppetundi

Hind: 125.-

Info: koolitus@artun.ee, Pirje Kõvatomas +372 626 7327

Registreerumine vormi kaudu SIIT

23. jaanuar 2017 —
27. jaanuar 2017

LÕPUTÖÖDE KAITSMISTE AJAKAVA 2016/17. ÕA SÜGISSEMESTRIKS

24. jaanuar 2017
Kell 19:00

ARSi maja Rundumi projektiruum (Pärnu mnt 154, III korrus, ruum 304

Raamatute “Kunstnike ruumid” ja “Artists’ Spaces” esitlus

Teisipäeval, 24. jaanuaril kell 19.00 esitletakse ARSi majas Rundumi projektiruumis (Pärnu mnt 154, III korrus, ruum 304) Merilin Talumaa ja Annika Tootsi koostatud intervjuuraamatut “Kunstnike ruumid”. Raamat kujutab endast visiite 16 noore Eesti kunstniku töökeskkondadesse ning avab intervjuude ja fotomaterjali kaudu, millised tegurid neid ruume mõjutavad ja kuidas see kajastub kunstnike praktikas. Raamatust ilmub samaaegselt ka ingliskeelne versioon.

Millised on üleüldse noore põlvkonna Eesti kunstnike tööruumid ja kuidas see vastab inimeste ettekujutusele töötavast kunstnikust? Kultuurilises mälus esineb kunstniku stuudio enamasti maagilise ja üksildase kohana, kus palju sünnib inspiratsiooni ajel. Intervjuud juhivad eelkõige aga tähelepanu stuudiole kui praktilisele ruumile, mis on peamiselt uute tööde produtseerimise koht, astudes sellega dialoogi ühiskonnas ringlevate ettekujutusega kunstniku töökeskkonnast ja -praktikast. Kunstnike stuudiote eripärad toovad hästi esile kaasaegse kunstniku praktikate mitmekülgsuse, mis hõlmab töötamist nii suurtes produktsiooniruumides kui ka oma elutoas, kuni selleni, et kogu stuudio peab mahtuma ära kohvrisse, millega on võimalik maailma eri punktide vahel reisida. Stuudioruumi valik sõltub tihtipeale nimelt praktilistest aspektidest: meediumi vajadustest, majanduslikest võimalustest, koostöö vormidest ja paljuski ka juhuslikest kokkulangevustest.

Intervjueeritud kunstnikud: Kris Lemsalu, Laura Põld, Timo Toots, Flo Kasearu, Ivar Veermäe, Karel Koplimets, Kristi Kongi, Tõnis Saadoja, Jaanus Samma, Edith Karlson, Jass Kaselaan, Anu Vahtra, Paul Kuimet, Laura Toots, Mihkel Maripuu, Maarja Tõnisson ja Mihkel Ilus.

Raamatud kirjastas Eesti Kunstiakadeemia Kirjastus.

***

Kunstnike ruumid / Artists’ Spaces

Koostanud ja intervjueerinud Annika Toots ja Merilin Talumaa
Toimetanud Neeme Lopp
Fotograaf: Kristina Õllek
Kujundaja: Jaan Evart

328 lk eesti ja inglise keeles
Eesti Kunstiakadeemia Kirjastus, 2017

Raamatu väljaandmist toetasid Eesti Kultuurkapital, Hooandja, Nordea, Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus.

Kontakt:

Merilin Talumaa
+372 52 66 272
merilin.talumaa@artun.ee

Annika Toots
+372 53 00 8878
annika.toots@artun.ee

Neeme Lopp
+372 50 29 286
neeme.lopp@artun.ee

Vaata juba toimunud sündmusi
Täida küsitlus, võida meeneid!