Arhitektuuri ja sisearhitektuuri eelakadeemia (Tartu)

 

Kursusel käsitletakse valdkonna olulisimaid teemasid ja oskusi. Osalejal on võimalus mõista, milline on nende erialade õpe Eesti Kunstiakadeemias, ja valmistada end ette sisseastumiseksamiteks.

Kursus on mõeldud eelkõige neile, kes kaaluvad astuda Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuri ja linnaplaneerimise või sisearhitektuuri erialale.  Eelakadeemias saavad osaleda noored vanuses 16 kuni 26.

Kursus lõpeb arvestusega, kus osalejad esitlevad oma valminud töid. Arvestuse saanule väljastatakse Eesti Kunstiakadeemia täienduskoolituse tunnistus.

Arhitektuuri ja sisearhitektuuri eelakadeemia tunniplaan

 


Kursuse läbinu

  • tajub ruumi adekvaatselt
  • suudab luua ülesande idee kohta narratiivi ja seda tutvustada
  • väljendab ennast visandamise kaudu
  • oskab joonistada ruumilist keskkonda
  • on esitlenud oma ideid ruumilise maketi abil
  • suudab väljendada ennast mõtestatult ja kriitiliselt
  • on koondanud oma ruumiga seotud projektid portfooliosse

 

Juhendajad

Alina Nurmist on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuri magistriõppe 2017. aastal. Õpingute vahel töötas ta mitmes sisearhitektuuribüroos, mis on andnud talle kogemuse eri laadi ülesannete lahendamisest alates joonestamisest kuni ehitamiseni.

Ann Kristiin Entson on Eesti Kunstiakadeemia arhitektuurimagistrant, kes on praktiseerinud arhitektuuribüroodes PART ja Arhitekt Must. Talle meeldib katsetada erinevate materjalidega ja juhendada töötube.

Rauno Thomas Moss on lõpetanud Tartu Ülikooli maalikunsti eriala ja semiootika magistriõppe. Ta tegutseb maalikunstniku ja tarbegraafikuna ning oli Tartu Ülikooli joonistamise, plastilise anatoomia ja üldkompositsiooni lektor.

Professor Andres Ojari on arhitekt ja Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriteaduskonna dekaan.

 

Koroonaviiruse lisainfo

Juhul, kui ilmneb koroonaviiruse vm sarnase olukorra mõju koolitusteenuste osutamisele, on Eesti Kunstiakadeemial õigus viia õpe veebipõhiseks või muuta kursuse toimumisaega. Koolituse vormi muutmisega ei muutu koolituslepingu tingimused, sh ei teki koolitusele registreernud isikul õigust lepingust taganeda vms.

 


 

Aeg: 23. septembrist kuni 9. detsembrini 2021 kolmapäeviti ja neljapäeviti kell 18–20.15
Koht: Tartu loodusmaja (Lille tn 10) õppeklass.
Maht: 54 akadeemilist tundi kontaktõpet ja 24 akadeemilist tundi iseseisvat tööd (3 EAP). Juhul, kui viirusohu tõttu pole mõistlik kontaktõpet teha, siis asendame selle e-õppega.
Vajalikud materjalid: joonistamisvahendid (harilik pliiats), vähemalt A4-suuruses sketširaamat, suur joonistuspaber, joonistusalus, lõikamisalus, papp ja lõikamisnuga. Materjale tutvustatakse kursusel.
Õppekavarühm: arhitektuur ja linnaplaneerimine
Grupi suurus: rühmas kuni 15 osalejat, minimaalselt 12 osalejat
Lisateave: koolitus@artun.ee, 626 7326


Hind:

  • 320 eurot osalejatele vanuses 16–21 a (võimalik tasuda kolme osamaksena:  registreerudes tasutakse 45 eurot, 16. septembriks 138 eurot, 14. oktoobriks 137 eurot)
  • 380 eurot osalejatele vanuses 22–26 a  (võimalik tasuda kolme osamaksena:  registreerudes tasutakse 45 eurot, 16. septembriks 168 eurot, 14. oktoobriks 167 eurot)

 

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Viimati muudetud