Kujutamisoskuste eelakadeemia 2

Kursus on mõeldud kunstiülikooli sisseastujale, kes soovib arendada visuaalset kujutamist ja mitmekesistada oma tehnilisi oskusi. EKA õppejõudude, tudengite ja vilistlaste juhendamisel arendatakse kujutamisoskuseid – vorm, maalimine, joonistamine. Õpitud oskused tulevad kasuks igal EKA erialal.

Enne kurust on soovi korral võimalik osaleda ka baasoskustele keskenduval Kujutamisoskuste eelakadeemia 1 kursusel.

Sihtrühm
Kujutamisoskuste eelakadeemia 2 kursusele on oodatud kõik sisseastumishuvilised, kuid õpe sobib kõige paremini kujutamise baasoskused omandanud õppurile, kes soovib vundamendile veidi kõrgemaid kihte rajada. Eelakadeemias saavad osaleda noored vanuses 16–26 eluaastat.

Vajalikud materjalid
Vajaminevad materjalid tuleb ise kaasa võtta. Info vajalike vahendite kohta saadetakse osalejatele enne kursuse algust.

Kursuse läbinu
– omandab kompositsiooni- ja värvusõpetuse, joonistamise põhialused
– hoomab visuaalse väljendamise peamisi elemente
– tajub kujutist kui tervikut ja oskab üldpilti oma tahte järgi suunata
– on oma töid analüüsinud, esitlenud ja saanud juhendajatel tagasisidet 

Hindamine
Kursus lõpeb arvestusega, kus osalejad esitlevad valminud töid ja saavad juhendajatelt tagasisidet. Arvestuse läbinule väljastatakse Eesti Kunstiakadeemia täienduskoolituse tunnistus peale kirjaliku tagasiside täitmist.

Juhendajad

Mari Männa (s 1991) on Eestis tegutsev skulptuurikunstnik. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli semiootika eriala (BA) Tartu Kõrgema Kunstikooli fotograafia eriala (BA) ja Eesti Kunstiakadeemia kaasaegse kunsti (MA) õppekava. Lisaks on ta end täiendanud nii Gerrit Rietveldi Akadeemias, kui ka Aalto ja Linzi Kunstiülikoolis. Tal on olnud mitmeid isiku- ja grupinäituseid Eestis ja välismaal. Männa värskeim soolonäitus oli “Day 238” Vilniuses.
mannamari.com

Saskia Järve on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia maalikunsti eriala (MA, 2009). Järve õpetab EKAs samuti alates 2009. aastast. Enamasti figuratiivse maalijana käsitleb ta igapäevaelu sündmusi, keskendudes seejuures inimloomuse keerukusele ja psühholoogiale. Tema loomingus segunevad isikliku elu kaadrid popkultuuri kujundite ja rahvasuus levivate lugudega, mõjudes ühtaegu tuttavlike ja võõrastavatena.
saskiajarve.com

Eero Alev on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia magistrantuuri Kaasaegse kunsti erialal aastal 2022, varasemalt on tal bakalaureusekraad maalikunstis. Omades tugevat põhja traditsioonilistes kujutamise meetodites, läbib tema käekirja realistlik motiiv ja ainestik, mis on keeratud kunstnikule omasesse võtmesse. Erilist tähelepanu on pööratud meeleolu tabamisele, olulisel kohal on tonaalsus ja valgus. Peamisteks motiivideks on ruum ning inimene, vahel ka inimese rõhutatud puudumine. Eero Alev on viimastel aastatel osalenud mitmetel näitustel. Olulisemad on üles astumine Haapsalu linnagaleriis (“Ühine mõõt”, 2019), Eesti Kunstimuuseumis (“Avatud kollektsioonid. Sõna saab kunstnik”, 2019) ja EKA galeriis (“Teesklus”, 2020).


Aeg: 30. oktoober kuni 14. detsember 2023 esmaspäeviti ja neljapäeviti kell 17.45–20
Koht: Eesti Kunstiakadeemia, Põhja pst 7, Tallinn
Maht: 39 tundi auditoorset õpet ning 13 tundi iseseisvat tööd (2 EAP)
Õppekavarühm: kujutav kunst ja kunstiteadus
Õppekeel: eesti keel
Grupi suurus: rühmas kuni 15 osalejat, minimaalselt 12 osalejat
Lisainfo: koolitus@artun.ee, 5919 9496
Registreerimine: 23. oktoobrini või kuni kohti jätkub
Hind: 180 eurot

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Viimati muudetud