Disainiteaduskonna avatud loeng: Disainibüroo Form Us With Love

Esmaspäeval, 8. oktoobril 2018 algusega kell 16:00 annab Eesti Kunstiakadeemia auditooriumis (Põhja pst 7, A-101) loengu Stockholmi disainibüroo Form Us With Love (FUWL). Avatud loeng Design Real Change (Disain tõelise muutuse nimel) keskendub disainerite ette kerkinud vajadusele ümber mõtestada oma senised eesmärgid. FUWL toob välja viis disainibüroos igapäevaselt rakendatavat alusprintsiipi – uuenduslikkus, jätkusuutlikkus, skaleeritavus, tööstuslik toodetavus ja ajatus – millest sotsiaalselt vastutustundlik disain peaks lähtuma. Oma loengus keskendub FUWL sellele, kuidas jätkusuutlikkus on muutunud idealistlikkuse küsimustest paratamatuseks.

Teisipäeval, 9. oktoobril viivad FUWLi disainerid Allon Libermann ja Berta Julià Sala läbi esmaste ideelahenduste visualiseerimisele – prototüüpimisele – keskenduva töötoa. Eesti Kunstiakadeemia tootedisaini osakonna üliõpilastele ja ettevõtluskoostööpartneritele läbi viidav töötuba on järjekorras kuues iteratsioon disainibüroo FUWL initsiatiivil 2017. aastal algatatud platvormi Prototypa seeriast, mis uurib prototüüpimise kui esemelise toote mudeli loomise protsessi näitel disaini ja tööstuse  või tootmise vahele jäävat ala. Varasemalt on Prototypa töötoad toimunud Umeås, Milanos, Londonis, Stockholmis ja Torontos.

Form Us With Love on Stockholmis asuv interdistsiplinaarne disaini-, sisearhitektuuri- ja konsultatsioonibüroo, mille asutasid 2005. aastal disainerid Jonas Pettersson, Johan Löfgren ja Petrus Palmer. Varasemalt on FUWL teinud koostööd ja toonud disainivaate sisse selliste ettevõtete tootearendusse nagu näiteks Ikea, Muuto, Absolut, Cappellini, ateljé Lyktan, Design House Stockholm ja hem, teiste hulgas. FUWL on valitud äriajakirja Fast Company poolt 50 mõjukaima disainibüroo hulka ning tunnustatud Young Swedish Design Awards, Stora Dessign Priset, iF Communication Design Award, Red Dot ja Wallpaper Magazine Award disainiauhindadega.

Rohkem infot:
Anna-Liisa Laarits
Tootedisaini osakonna projektide koordinaator
anna-liisa.laarits@artun.ee


Form Us With Love. Foto: Jonas Lindström

 

Tootedisaini osakonda toetatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi EKA LOOVKÄRG – Eesti visuaal- ja ruumikultuuri õppe- ja teaduskeskus (Sisutegevuste projekt) 2014-2020.4.01.16-0045 vahenditest.

 

 

 

Jaga sõpradega:

Postitas EKA DT
Viimati muudetud

Tootedisain