Eesti Kunstiakadeemia avab uksed ja aknad värskele õhule, ideedele ja tegijatele

Eesti Kunstiakadeemia avab uksed ja aknad värskele õhule, ideedele ja tegijatele

24. märtsil tuulutab Eesti Kunstiakadeemia kevadiselt oma kõiki hooneid, avades uksed ja aknad värskele õhule, ideedele ja tegijatele. Külla oodatakse kõiki neid, kes tahavad kaasa rääkida Eesti elukeskkonna kujundamises ja panustada meie visuaalkultuuri kas arhitektidena, moe-, tekstiili-, toote- või graafiliste disaineritena, sisearhitektidena, kunstnike või tarbekunstnikena või saada kunstiteadlaseks, muinsuskaitsjaks, konservaatoriks, õpetajaks… Valida saab ligi 30 eriala vahel. Sügisest avatakse ka kaks rahvusvahelist magistriõppekava: Interaktsioonidisain ja Disain ja rakenduskunst (Design and Crafts).

24. märtsi Avatud uste päeva programm

Juba varahommikust on võimalik osaleda loengutes, erialatundides ja töötubades, mis on kirjas neljapäevases tunniplaanis.

Kella 10-18 on Estonia pst 7 hoone fuajees kõikidele külalistele üles seatud Infolaud, kus jagatakse päevakavasid, teavet erialade ja sisseastumise kohta. Infolauas tervitavad külastajaid õppeosakonna töötajad ja üliõpilased. Fuajees ja Postimehe kultuuriportaalis saab ekraanilt jälgida otseülekandes osakondades toimuvat ja osaleda virtuaaltuuril Google Hangouts’i kaudu ning esitada kaameramehe Henno Lutsu kaudu inimestele ka küsimusi. (Esmakordne võimalus!)

Kell 10.30 tervitab Estonia pst 7 infostaabis külastajaid Eesti Kunstiakadeemia rektor akadeemik Mart Kalm ja tutvustab ülikooli; kl 11.00 algab Disainiteaduskonna tutvustus Estonia pst 7, ruumis 426 ja kl 12.00 Vabade kunstide teaduskonna tutvustus Lembitu 12 hoones, ruumis 05. Arhitektuuriteaduskonna programm algab samuti kell 12.00 Pikk tn 20 dekaani tutvustusega, mille järel räägivad tudengid ja vilistlased arhitektuuri osakonnas õppimisest ja arhitektielust pärast EKAt.

Päev läbi on Estonia pst 7 fuajees üles seatud tudengikohvik KookON, kust saab maitsvaid salateid, iseküpsetatud kooke, pirukaid ja muud head-paremat. Infolauast saab osta ka EKA särke ja tudengite disainitud esemeid ning kirjastuse trükiseid, tasuda saab vaid sularahas.

Päeva jooksul toimuvad kõikides osakondades erialatutvustused, tudengitööde väljapanekud, näidatakse filme, räägitakse erialadest, EKA Galeriis on avatud näitus “Kõverruum”.

Graafilise Disaini Osakonna Majamuuseum kutsub külastajat osa saama tõelisest EKA GD kogemusest, mis moodustub kuhjumistest, katsetamistest ja kohvist. Näituseruumides on avatud töötoad, kus külastajad saavad proovida kätt plakatimeistrite ja märgitegijatena, ning puhkenurgad, kus keelt kasta ja tulevaste kolleegidega tutvuda. See on arhiiv, mis toob vaataja ette igapäevaseid olmeesemeid ja osakonna argielu ning viimistletud tudengitöid ja värskeimat graafilist disaini.

Sisearhitektuuri osakond avab neljapäeval uste asemel kõikidele huvilistele hoopis aknad. Alates südapäevast saab osakonna Nunne tänava akende kaudu õpperuumidesse otse sisse astuda ja kuulata tudengite aasta säravamate erialaprojektide tutvustusi, sh üle maailma kõlanud metsaruuporid ja mitmele poole kerkinud kilesaunad. Lisaks sellele lubavad sisearhitektuuri tudengid kõigil ka kõhud täis sööta, sest osakonnas tegutseb ühepäevane toitlustusasutus “Kalabaar”.

“Erialavalik on tudengikandidaatidele tõsine ja stressitekitav teema. Söök – eriti ühine söögitegemine – on aga stressi alandav tegevus, sestap loomegi neljapäeval Nunne tänaval sundimatu õhkkonna, mille käigus saab sisseastuja eriala kohta küsida nii olulist kui ka ebaolulist,” ütleb sisearhitektuuri professor Hannes Praks.

Kunstiakadeemia köögipoolele saab piiluda ka juba praegu läbi tähelugude, mis räägivad tudengite ja õppejõudude päris tegemistest. Tähelood on kokku korjanud ja värviliseks kujundanud graafilise disaini III kursuse tudengid Maria Muuk, Juuso Siltanen koostöös Henno Lutsu, Anne Loore Sundja ja Else Mare Lagerspetziga. Juhendas Brit Pavelson. Piiluge sisse: sisseastumine.artun.ee

Otseülekanne Postimehe kultuuriportaalis

EKA Avatud ustest ja akendest toimub sel aastal koostöös Postimees kultuuriportaaliga esmakordselt ka interaktiivne otseülekanne neile, kes ise ei saa kohale tulla, kuid tahaksid näha, kuidas Kunstiakadeemias õppimine käib.

Virtuaaltuuril saab osaleda kahel viisil: jälgides otseülekannet Postimees.ee portaalil või interaktiivselt Google Hangoutsi kaudu, kus saab liituda videovestlusega ja suunata kaamerameest end huvitavatesse ruumidesse ja osakondadesse. Samuti on võimalik kaameramehe kaudu esitada inimestele küsimusi. Link otseülekandele ilmub EKA veebilehele ja Facebooki õigel ajal.

Muidugi ei võimalda virtuaaltuur tunda majalõhnu ja kogeda ruumi ja inimesi vahetult. Seepärast tulge ikka Eesti Kunstiakadeemia avatud uste päevale kohale, tahame ka teid ise näha!

Kogu programm ja regsitreerumislink:

www.artun.ee/x/avatuduksed/

sisseastumine.artun.ee

Solveig Jahnke

Kommunikatsioonijuht

solveig.jahnke@artun.ee

Tel +372 6267 111

Mob +372 5626 4949

www.artun.ee

Postitas Solveig Jahnke
Viimati muudetud