Eesti Kunstiakadeemia osaleb mainekal disainimessil Stockholm Furniture & Light 2019

5. kuni 9. veebruarini osaleb Eesti Kunstiakadeemia tootedisaini osakond esmakordselt Põhjamaade suurimal disainimessil Stockholm Furniture & Light 2019. Tutvustades igal aastal umbes kolmekümne erineva disainiülikooli stuudioklasside raames valminud tooteprototüüpe, on Greenhouse üks mainekamaid noortele disaineritele suunatud esitlusplatvorme.

Eesti Kunstiakadeemia tootedisaini osakonnalt on messil väljas 2018./2019. õppeaasta sügissemestri erialastuudiote raames valminud mööbliesemete prototüübid.

3. kursuse bakalaureusetaseme üliõpilased on Aap Piho juhendamisel lähenenud disainile tooli näitel autorikeskselt. „Teatud mõttes tahtsin ma disainerina tegeleda naisküsimusega ning teadvusta nii naiste võimustamise küsimust kui ka haprust,“ ütleb Gisela Osi oma tooli ERI kohta, mis ühtlasi osutab tagasi Eesti ühe esimese naisarhitekti Valve Pormeistri Põhjamaade modernismist lähtuvale arhitektuurile.

Kuigi tööstuslikult toodetavad, on disainerite Argo Tamme ja Heikki Zoova juhendamisel töötanud magistritaseme üliõpilaste ülesandeks olnud samuti eelkõige sotsiaalselt vastutustundlik disain. „Asetades disainihariduse ja -praktika keskmesse disaini eelkõige jätkusuutlikuma tuleviku nimel, võimaldame ka õpilastel põhjendatumalt hinnata oma väärtusi ja eesmärke,“ ütles Eesti Kunstiakadeemia tootedisaini osakonna dotsent Heikki Zoova. Nii näiteks on üks tema juhendamisel töötanud magistrantidest, arhitektuuriteaduskonna lõpetanud Henri Kaarel Luht analüüsinud väikeseid elamispindu ning loonud erialastuudio raames mitmeotstarbelise mööblilahenduse TETRIS – tugitooli, mille ühe lihtsa liigutusega saab muuta töökohaks.

Osalemine disainimessil Stockholm Furniture & Light sektsioonis Greenhouse on enamikele noortele disaineritele esmakordne võimalus näidata oma tooteprototüüpe sedavõrd kõrgetasemelises kontekstis. Põhjamaade tunnustatuim alustavatele disaineritele suunatud platvorm Greenhouse annab võimaluse luua edasiste koostöövõimaluste nimel kontakte nii disainivahendajate ja -rakendajatega kui ka mõista laiemalt disain(er)i nähtavuse suurendamise võimalusi messikontekstis.

Tootedisaini osakonna üliõpilastest osalevad: Louis Buchet, Oliver Kanniste, Henri Kaarel Luht, Mihkel Lappmaa, Gisela Osi, Vitali Valtanen, ja Lauri Visnapuu
Messiväljapaneku disain: Ann Pajuväli
Graafiline disain: Pärtel Eelmere
Fotod: Laura Barreda Agusti

Eesti Kunstiakadeemia osalemist disainimessil Stockholm Furniture & Light 2019 on toetatud Eesti Kultuurikapitali arhitektuuri sihtkapitali ja Euroopa Regionaalarengu Fondi EKA LOOVKÄRG – Eesti visuaal- ja ruumikultuuri õppe- ja teaduskeskus (Sisutegevuste projekt) 2014-2020.4.01.16-0045 vahenditest.

Rohkem infot:
Anna-Liisa Laarits
Tootedisaini osakonna projektide koordinaator
anna-liisa.laarits@artun.ee

Gisela Osi. Tool ERI. Juhendaja: Aap Piho
Gisela Osi. Tool ERI. Juhendaja: Aap Piho
Gisela Osi. Tool ERI. Juhendaja: Aap Piho
Henri Kaarel Luht. Diivan TETRIS. Juhendajad: Heikki Zoova ja Argo Tamm
Henri Kaarel Luht. Diivan TETRIS. Juhendajad: Heikki Zoova ja Argo Tamm
Henri Kaarel Luht. Diivan TETRIS. Juhendajad: Heikki Zoova ja Argo Tamm
Ann Pajuväli
Jaga sõpradega:

Postitas EKA DT
Viimati muudetud

Tootedisain